4. jaanuar 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Tänavu 1. märtsil muutub Eestist välja helistamise kord -- senise riigist välja helistamisel kasutatava rahvusvahelise kaugvalimise indeksi «8*10» asemel tuleb valida uus indeks «8*00».

Leetu, Lätti, Moldovasse, Armeeniasse, Valgevenesse ja Ukraina helistamisel kehtib sama kord, kuid nendel riikidel on alates 1. märtsist uued rahvusvahelisel kaugvalimisel kasutatavad riigikoodid.

Eestist välja helistamise korra muutmise tingis Eesti telefonside kaasajastamine ning ITU (International Telecommunications Union) soovitustele vastava rahvusvahelise numeratsiooniplaani kasutuselevõtt.

Erinevused endise Nõu-kogude Liidu territooriumile helistamisel on tingitud asjaolust, et igas riigis võtab rahvusvahelistele sidetavadele üleminek ise aja. BNS

AS Sangar STC avas eile Tartus oma tootmishoone alakorrusel esindusliku firmakaupluse. Eesti suurimal päevasärkide ning teksaste tootjal on lisaks mullu avatud Tallinna esinduspoele nüüd oma firmalett ka kodulinnas. Tegevdirektor Mart Altvee sõnul kavatseb Sangar tänavu avada veel ühe kaupluse Tartu südalinnas. «Tulevikuplaanidesse mahub oma esinduse avamine ka Pärnus,» märkis Altvee.

Sangari tootmishoone alakorruse remont ja poe väljaehitamine nõudis firmalt 1,5 miljonit krooni. ÄP

Eelmise aasta suvel Tallinna linnakohtus pankrotistunuks tunnistatud ASi Pioneer pankrotivara ostja AS Piriton on praeguseks tasunud peaaegu kogu ostusumma, 27 miljonit krooni.

Pioneeri pankrotihaldur Tiina Mitt ütles, et Piriton on alates 5. detsembrist, mil sõlmiti pankrotivarade ostu-müügileping, osade kaupa maksnud varade eest peaaegu kogu raha ja oleks ilmselt kümnepäevaseks tähtajaks tasutud saanud. «Osa raha, mis on väike osa ostusummast, pidi laekuma praeguseks tegevuslitsentsita Ameerika Balti panga kaudu, siis on see raha jäänud veidi toppama,» lausus Mitt.

Tema sõnul ei tähenda see aga, et ostjal oleks probleeme maksmisega. «Lihtsalt kohus ei saa Pioneeri pankrotti lõppenuks tunnistada enne, kuni kogu raha on laekunud,» ütles Mitt. ÄP

Balti laevaremonditehas avas eelmise aasta lõpus rekonstrueeritud ja moderniseeritud kuumtsinkimistsehhi, mis on oma tootlikkuselt ja võimalustelt üks suuremaid Skandinaavias, märkis Balti laevaremonditehase peadirektor Fjodor Berman.

Berman ütles, et ehkki tehasel oli ka varem oma tsinkimistsehh, tuli seda siiski moderniseerida. «Firmale on tulnud koostööettepanekuid ja tellimusi mitmelt lääne suurfirmalt, näiteks kontsernilt Mercedes-Benz, mistõttu tsinkimistööde maht on kasvamas,» teatas Berman.

Balti Laevaremonditehase ASi poolt renditavate riigi varade erastamine lükkus mullu teadmata ajaks edasi. ÄP

Hetkel kuum