7. jaanuar 1996 kell 22:00

GGI-Eesti otsib aknaklaasi tootmiseks partnerit

Orr rääkis, et firma 80 protsendi aktsiate omanik Ameerika firma GGI peab ühe Eesti firmaga läbirääkimisi. Koos tahetakse alustada investeeringuid klaasitehase seadmetesse, et siis tehas uuel tasandil taas tööle panna.

GGI-Eesti direktor ei olnud nõus ütlema, millise firmaga läbirääkimisi peetakse. «See on üks soliidne firma,» märkis Orr.

Orr sõnas, et praegu ei saa veel täpselt öelda, kui suur investeering tuleb teha klaasitehase seadmete uuendamiseks, kuid ta nõustus suurusjärguga üle 50 miljoni krooni. GGI-Eesti majandusnäitajaid ei soovinud Orr nimetada, kuna firma aastabilanss ei ole veel valmis.

Orri sõnul langes klaasitehase tootmismaht möödunud aastal sedavõrd, et ei olnud enam otstarbekas tootmist jätkata. Ta ütles, et tootlikkuse languse põhjuseks olid GGI-Eesti vananenud klaasivalmistamisseadmed ja töötajate ükskõikne suhtumine töösse.

«Tööliste palgad, keskmiselt üle 2500 krooni kuus, ei olnud minu arust nii väga madalad,» pareeris Orr võimalikku töötajate ükskõiksuse põhjust.

Möödunud aasta viimastel kuudel tootis tehas alla 100 000 ruutmeetri klaasi. Normaalne toodang oleks firmajuhi sõnul olnud 150 000--180 000 ruutmeetrit klaasi.

GGI-Eesti 230 töötajat on puhkusel ja hakkavad paari nädala pärast saama miinimumpalka kuni tehase taas tööle hakkamiseni.

Hetkel kuum