7. jaanuar 1996 kell 22:00

Pankur Mihkel Sims reorganiseerib Maapanka

Maapanga liitumise korral Virumaa Kommertspangaga liidetakse lähemal ajal pankade bilansside tööosad, kogubilansid liidetakse alles pärast Maapanga bilansi auditi tegemist, ütles Virumaa Kommertspanga juhatuse esimehe asetäitja kohale asunud Sims.

Ta märkis, et bilansi tööosade all mõistab ta otseselt kliente puudutavaid kirjeid, nagu näiteks klientide arved.

Sims lisas, et Maapanga ja Virumaa Kommertspanga vahel sõlmitud liitumislepingus on kirjas ka liitumisjärgne aktsiate vahetuskurss. Ta ei soovinud seda aga avalikustada, kuna vahetuskurss on märgitud reservatsioonidega ja võib muutuda pärast auditi lõppemist.

Sims lausus, et hetkel pole olnud kontakte Maapanka investeerida soovinud välisinvestoriga. Kuna Maapank on liitunud Virumaa Kommertspangaga, tuleks investoriga investeerimissoovi korral alustada uuesti läbirääkimisi, mille teiseks pooleks oleks Virumaa Kommertspank. Lähema paari nädala jooksul ei pidanud Sims uute läbirääkimiste alustamist tõenäoseks.

Sims rääkis, et Maapanga, Keila Panga ja Rahvapanga liitumise tõttu Virumaa Kommertspangaga on pank jaganud oma tegevuse viie regiooni vahel. Tegutsema jäävad ka Maapanga harukontorid.

Kokku töötab praegu Virumaa Kommertspangas üle 600 inimese. Sims lisas, et ümberstruktureerimise käigus tõenäoliselt inimeste arv veidi väheneb.

Virumaa Kommertspanga pressiesindaja Malle Lind ütles, et Virumaa Kommertspanga detsembri bilanss valmib täna.

Hetkel kuum