11. jaanuar 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Aasta alguse seisuga jäi Eesti viie suurema panga järjestus bilansimahu järgi endiseks. Eesti suurim pank on Hansapank, mille bilansimaht oli aasta lõpul 3,3363 miljardit krooni.

Järgnevad Ühispank 2,637 miljardi, Hoiupank 2,5904 miljardi, Põhja- Eesti Pank 1,4406 miljardi ja Tallinna Pank 1,0713 miljardi krooniga.

Kuuenda koha hõivas 985,1 miljoni krooniga Virumaa Kommertspank, millega aastavahetusel liitusid Rahvapank, Keila pank ja Maapank.

Seitsmendaks tõusis 745 miljoni krooniga Forekspank koos temaga liitunud Raepangaga.

Endine suuruselt kuues pank -- Tööstuspank on nüüd kaheksandal kohal. ETA

ASi Norma, ASi Saku AB, ASi Viljandi ATP ja Eesti Näituste ASi riigiaktsiaid müüdi kokku 355 891 468 EVP-krooni eest. Suuremad investeerimisfirmad erinevalt eelnevatele avaliku müügi voorudele seekord kõikidele müügis olnud ettevõtete aktsiate suhtes oma pakkumusi ei teinud

Erastamisagentuuri andmeil müüdi avalikult 34% seni riigile kuulunud ASi Norma aktsiaid 318 648 00 EVP-krooni eest.

Suurim Norma riigiaktsiate ostja oli Pindi Väärtpaberite AS , kes ostis 5,12% ASi Norma aktsiatest.

Eesti Näituste ASis kuulus riigile seni aktsiapakist 49% ning see müüdi maha 30 576 000 EVP-krooni eest. Avaliku müügi tulemusena omab Talinvest 14,4%, Eesti erastamisväärtpaberite investeerimisfond 9,6% ja ICI Trust AS 7,9% aktsiatest.

ASi Saku AB suurim riigiaktsiate ostja oli Porkveli Sale, omandades 8,1% aktsiapakist.

ASi Viljandi ATP riigiaktsiate suurim kokkuostja on Urmas Roht, kellele kuulub avaliku müügi järel 24% ettevõtte aktsiatest.

Järgmise aktsiate avaliku müügivooru kohta teatati erastamisagentuurist, et selle väljakuutamine sõltub sellest, kui kiiresti saavad tehtud ettevalmistustööd. Tõenäoliselt juhtub see jaanuari lõpus või veebruari alguses, teatati erastamisagentuurist. ÄP

AS Ösel Foods võtab täna tagasi oma hagi riigi maksuameti vastu, kuna maksuamet tühistas ettekirjutuse, millega nõudis Ösel Foodsilt 4,2 miljonit krooni tasumata käibemaksu.

Maksuamet loobus oma esialgsest ettekirjutusest tingimusel, et firmas viiakse läbi kordusrevisjon. Täiendava revisjoni aega pole maksuamet ettevõtte juhtkonnale täpsustanud.

Ösel Foodsi esindav vandeadvokaat Aare Tark ütles, et maksuameti töötajad polnud käibemaksu tasumise ettekirjutust tehes tutvunud dokumentidega, mis asuvad Ösel Foodsi Tartu harukontoris. Maksuamet süüdistas Ösel Foodsi juhtkonda, et see hiilis käibemaksu maksmisest kõrvale, vormistades ekspordiks ka sellist toodangut, mille kohta puuduvad tollideklaratsioonid. Firma juhatuse aseesimees Tullio Liblik kinnitas, et kõik vajalikud dokumendid on nii firmas kui tollivalitsuses olemas. ÄP

Eesti turul tegutsevad kahjukindlustusseltsid kogusid mullu 11 kuuga 449,12 miljonit krooni kindlustuspreemiaid, teatas Kindlustusinspektsioon.

Kindlustusseltside liidu juhatuse esimehe Matti Klaari kinnitusel ulatub kindlustuspreemiate möödunudaastane kogusumma 500 miljoni kroonini.

Kindlustushüvitistena maksti mullu 11 kuuga välja 214, 29 miljonit krooni, elukindlustusseltsid kogusidpreemiaid 38,5 miljoni krooni väärtuses, hüvitisi maksti välja 15,5 miljonit krooni. ETA

Täna avab Eestis oma ametliku esinduse UPO Kodumasinate Balti AS, mis on osa Soome suurfirmast ASKO Kontsern.

UPO Eesti esindaja Raivo Meremaa ütles, et UPO soovib saada Eesti turul teiseks kodumasinate suurmüüjaks Elektroluxi järel. «UPO Kodumasinate Balti AS loodi eesmärgiga jälgida kohalikku turgu ja suurendada oma turuosa,» sõnas Meremaa.

ASKO kontserni aastakäive ulatub 6,8 miljardi Soome margani (17 miljardit krooni). Kontserni kuuluvad lisaks UPO-le veel Uponor, ASKO Mööbel, Upofloor ja Finlayson. UPO hõlmab kolmandiku Soome pesumasinate turust. ÄP

Hetkel kuum