11. jaanuar 1996 kell 22:00

Mercedes üllatab automaailma üliefektse maastikuautoga

AAV (All Activity Vehicle) nime kandva üliefektse sõiduki baasil toob Mercedes 1997. aasta sügisel USA turule uue luksusliku maastikuauto. Euroopa esmaesitlus toimub 1998. aasta kevadel.

AAV liidab ühte mahtuniversaali, maastikuauto, pereauto ja nn lõbusõiduki (sellesse kategooriasse kuulub näiteks Toyota RAV4). Maastikuautole kohaselt kasutatakse AAV-l suuri rehve (325/60R17), mis tagavad hea läbivuse ka teedeta maastikul.

Mercedes--Benz AG kavatseb uut sõidukit hakata tootma oma uues USAs Alabamas asuvas autotehases. Aastaseks tootmismahuks kavandatakse 65 000 autot. Tegu saab olema esimese Mercedesega, mida hakatakse tootma välismaal.

Standardvarustuses saab olema viiekäiguline automaatkäigukast. Mootorivalikusse hakkavad kuuluma nii nelja-, viie-, kuue- kui kaheksasilindrilised jõuallikad, bensiinimootorite kõrval hakatakse AAVd tootma ka turbodiiselmootoriga.

Auto katusel on spetsiaalsed toed seal maastikujalgratta, lume- või lainelaua transportimiseks. Arvestades AAV sobivust lõbusõidukiks, on katus hõlpsasti eemaldatav. Väiksemate esemete jaoks on autos hulganisti pisikesi panipaiku -- ustes, istme seljatugedes ja tagaluugis.

Nagu tavalised Mercedese mudelid, varustatakse ka AAV kahe turvapadjaga ja rikkaliku (aktiivse ja passiivse) ohutusvarustusega.

Hetkel kuum