23. jaanuar 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Soome ringhäälingu YLE uudisteprogrammi andmeil on viimasel ajal tekkinud kahtlused, et võltsitud Soome automaksukleebised valmivad Eestis.

YLE teatas, et välisministeerium saatis uurimise alustamise palve Soome saatkonnale Tallinnas.

Saatkonna nõunik Kirsti Päällusaho ütles YLE-le, et saatkonnal ei ole võltsingute kohta teateid, kuid uurimine käib. STT-BNS

Kohaliku ajakirjanduse väited, nagu oleks suurem osa Leedu panku raskustes, ei vasta tõele, teatas ametlikult Leedu keskank.

Ajakirjanduse väitel on makseraskusi 80 protsendil Leedu pankadest ning eriti halb olevat riigile kuuluvate kommertspankade olukord.

Leedu Panga teadaandes öeldakse, et ajakirjanikud on Leedu panganduskriisiga tutvunud maailmapanga ja rahvusvahelise valuutafondi esindajate avaldust valesti tõlgendanud.

Leedu Pank kinnitas, et kõik kolm riiklikku kommertspanka töötavad normaalselt ning neis hoitavatel hoiustel on valitsuse ja Leedu Panga garantii. REUTER-ETA

Venemaa avab jaanuari lõpus valitsuse väärtpaberituru mitteresidentidele, ütles Venemaa keskpanga juhatuse aseesimees Andrei Kozlov.

Välismaalased saavad kolme kuu jooksul osta valitsuse võlakirju oksjonitel, kuid ei või osaleda järelturul. REUTER-ETA

Leedu tulud turismist moodustasid 1994. aastal 4 protsenti sisemajanduse kogutoodangust, aastal 2000 võib turismi osakaal kasvada 8 protsendini, ennustavad Phare programmi spetsialistid. 1994. aastal andis turism tööd 36 000 inimesele. Kokku külastas mullu Leedut 2,5 miljonit turisti.

Käesoleval aastal on Leedus turismi arendamiseks eraldatud 1,24 miljonit litti, mis on neli korda enam kui möödunud aastal. ELTA-ETA

Soome valitsus kavatseb asuda otsustavasse võitlusse varimajandusega. Järgmisel nädalal esitab kabinet programmi, mille eesmärk on vähendada majanduskuritegevust ja varimajandust.

Erilise tähelepanu all on riikliku finantseerimisega seotud seaduserikkumised, samas parandab valitsus tervet konkurentsi majanduses.

Valitsuse hinnangul jääb riigil majanduskuritegevuse tõttu saamata miljardeid marku aastas. STARTEL-BNS

Hetkel kuum