23. jaanuar 1996 kell 22:00

Politsei katkestas Lembitu inventeerimise

Klausel on Lembitule raamatupidamisteenust osutav firma, kelle esindajad pöördusid politsei poole, kuna firmat ei lastud inventeerimise juurde. Klauseli esindajad väitsid, et inventeeritavate dokumentide hulgas olid ka erafirma raamatupidamisdokumendid. Klauseli aktsionäride hulka kuulub osa Lembitu senisest tegevjuhtkonnast.

Erastamisagentuuri arendusdirektor ja RASi Lembitu juhatuse aseesimees Kostel Gerndorf ütles, et leppinud eelnevalt kokku maja haldava firmaga Sindent läks komisjon Lembitu raamatupidamist inventeerima. «Konflikt saigi alguse sellest, et Lembitu juhatus ei pidanud firma Klausel juuresviibimist vajalikuks,» märkis Gerndorf.

Tema sõnul ei selgunud kusagilt, mis on firmal Klausel pistmist RASiga Lembitu. Lembitu inventeerimiskomisjoni tingimus oli, et Klausel peab esitama rendilepingu Sindentiga; lepingu, mille alusel nad teevad Lembitule raamatupidamist ja need inimesed, kes soovisid olla inventeerimise juures, pidid esitama tõendi, et nad Lembitu raamatupidamist tõepoolest teevad. «Kuna neid dokumente ei esitatud, siis ei lubanud me neil inventeerimise juures olla,» teatas Gerndorf. «Komisjon asus ise tööle.» Gerndorf lisas, et on kujunenud olukord, kus Lembitu juhatus ei saa oma vara juurde minna ning ei saa seetõttu ka täpselt teada, millist vara üldse erastatakse. «Paneb imestama, millistele volitustele toetudes eemaldas politsei ettevõtte juhatuse määratud komisjoni oma töö juurest,» lausus ta.

RASi Lembitu hoonet Tallinnas Viru tänaval haldava ASi Sindent tegevdirektor Gotthad Blös kinnitas, et ruumi, kus inventeerimiskomisjon pidi Lembitu raamatupidamist üle vaatama, oli rentinud AS Klausel. Blösi sõnade kohaselt on selles ruumis nii Lembitu kui ka Klauseli dokumendid.

«Komisjon läks Klauseli ruumi ja järsku panid nad ukse seestpoolt kinni. Läbi ukse öeldi, et nii jääbki,» ütles Blös. Ta rääkis, et nii ei olnud varem kokku lepitud ja Klauseli huvide kaitsmiseks kutsuti politsei. Komisjoni töö lõpetati ja ruumi uks pitseeriti kinni.

Hetkel kuum