25. jaanuar 1996 kell 22:00

Tallinna linn tahab muuta emissiooni läbiviijat

Abilinnapea Tiit Järve sõnul olid novembris tehtud rehkendused teede ja tänavate rekonstrueerimise ja ehituse maksumuse selgitamiseks veel pooleli. Nüüd, kui on selgunud lõplikud kalkulatsioonid, selgus, et tööde lõpetamiseks on vaja leida täiendavad 120 miljonit krooni. Selline ettepanek tehakse ka kahe nädala pärast toimuval järgmisel linnavolikogu istungil.

Lisaks sellele leidis linnavalitsus, et on vaja osa raha jätta varuks järgmise aasta algusesse teedeehituse lõpetamiseks, rääkis Järve. Ta lisas, et pole teada, kas tuleva aasta alguses leiab linn vahendeid teedeehituse lõpetamiseks.

Järve kinnitas, et 480 miljonit on piisav summa kavandatavate teede ehituseks ja teede ja tänavate parandamiseks. Endiselt on kavas laenu eest investeerida Tammsaare tee läbimurde väljaehitamisse Järvevana teele, Põhjamagistraali ehitusse ja Laagna tee liiklussõlmede väljaehitusse.

Tiit Järve sõnul tehakse volikogule ettepanek ka emissiooni läbiviija vahetamise kohta. Linnavalitsuse ettepanekul soovitakse Tallinna linna võlakirjade emiteerijaks Chemical Investment Banki. Emissiooni Eesti-poolseks kaaskorraldajaks on sel juhul Hansapank.

Järve sõnul saab Tallinn uue emissiooni läbiviija kasuks otsustades kasu umbes 30 miljonit krooni. Ta lisas, et Chemical Investmenti pakkumuse kohaselt on intress madalam ja laenu tagasimaksmise tähtaeg kolm , mitte kaks aastat, nagu on seni emissiooni läbiviijaks valitud Nomura International PLC pakkumuse järgi.

Järve ei välistanud, et on võimalik ka koostöö kahe emissiooni läbiviija vahel. Järve sõnul Nomura International PLCga lepingut sõlmitud pole ja hüvituseks tuleb neile tasuda umbes pool miljonit krooni.

ASi Talinvest projektijuhi Rain Nuka sõnul selgus eile, et Nomura ja Chemical Investmenti pakkumused on võrdsed ja Nomura oma isegi veidi soodsam. Ta lisas, et laenu hinda ei moodusta ainult intressimäär, vaid peale selle veel emissiooni korraldamisega seotud muud kulud.

Nuka sõnul loetakse maailmas emissiooni mandaadi väljastamist lepingu sõlmimiseks. Ta lisas, et selline mandaadi äravõtmine linnavalitsuse poolt on pretsedent maailma väärtpaberiturul. Nuka hinnangul tuleb loobumise korral Nomurale tasuda umbes miljon krooni.

Hetkel kuum