25. jaanuar 1996 kell 22:00

Telefon triiksärgi rinnataskusse

Ascom Affinity 900 GSM-telefon meenutab välimuselt ja funktsionaalsuselt enim telefoni Nokia 2110i. Telefonidel on sarnane välimus, sarnased akud, suur ning selgelt loetav ekraan, valgusdiood sissetuleva kõne indikatsiooniks, väljatõmmatav antenn ning ühesugune laadimispõhimõte.

Suurim erinevus on SIM-kaardi suuruses -- kui Nokial on väike kaart, siis Ascomil on suur kaart, mis asetseb aku all.

Telefonil on suur neljarealine alfabeetekraan, millelt näeb pidevalt vastuvõetava signaali tugevust ning aku seisukorda. Telefon võimaldab kõnesuunamist, ekraanil tiksub kõneaja lugeja.

Menüüst leiab veel PIN-koodi käsitlemise, võrguoperaatori valimise selgituse ja keelevaliku. Samuti saab kõne ajal ajutiselt välja lülitada mikrofoni.

Telefonil on viimase kahekümne telefoninumbri mälu, üks programmeeritav nupp, klaviatuurilukk, telefonilukk.

Et kasutaja tunneks ära oma telefonihelina, siis on telefonil ka tooni ja meloodiavalik. Telefon võimaldab saata ja vastu võtta tekstiteateid.

Kuna mobiiltelefoni kasutatakse siiski enim autos, saab salvestada telefoni lühikesi teateid, mida on võimalik hiljem kuulata ning üles tähendada.

Lisavarustusest on telefonile saada mahukam aku, mis võimaldab kõneaega kolm tundi ja kolmkümmend minutit ning ooteaega kolmkümmend viis tundi.

Autos telefonikasutajale on sigaretisüütajast laadija koos antenniühendusega ja ilma selleta, telefonihoidja, kontorisse kahekohaline telefonilaadija (üks koht akule, teine telefonile). Telefoni kasutamiseks autos on saadaval «käed vabad»-komplekt.

Välismõõtmete ja kaalu poolest võib telefoni vabalt pista triiksärgi rinnataskusse või pintsaku põuetaskusse.

Hetkel kuum