1. veebruar 1996 kell 22:00

Talveunine Haapsalu tagab mugavuse

Ehkki haapsallastele tundub, et äripartnerile on keeruline meeldejäävat vastuvõttu korraldada ning ka endale meelepärast lõõgastust leida, eelistasid vaid paari firma juhid sisustada külaliste päevad pealinnakeskselt.

Suveparadiisis Haapsalus leidub siiski ka talvel soliidseid söögi- ja ööbimiskohti, kuigi, tõsi, meelelahutuseks on märksa kasinamad võimalused.

Parima ärilõuna tiitli ülekaalukalt pälvinud Centrali hinnati esindusliku interjööri ja õhkkonnaga restoraniks, mille eeliseks on asukoht kesklinnas. Rõhutati asjalikku vestlust soosivat laudade paigutust, meeldivat taustmuusikat.

Ärilõunaks sobivad ka mitmekesise menüüga Tammiku hotelli restoran, intiimsema paigana Päeva pansionaat.

Argilõuna puhul peeti esmatähtsaks kiiret teenindust, suuri portsjone ja mugavust. Enim punkte kogunud Laterna baari puhul kiideti ka toitude hinna ja kvaliteedi suhet. Et tavaliselt ühendatakse lõunatamine ja puhketund, on oluline, et baar oleks väike ja koduselt hubase miljööga. Taolise paigana soovitati ka Rootsi Turu kohvikut. Suurematest ja kallimatest eelistati Centrali, Lainet ja Tammiku hotelli restorani. Restorani kasuks otsustab vajadus saada igal ajal soovitud arvu kohti.

Sportimisvõimalusi on enim hotellis Sport. Kiideti hea kattega tenniseväljakuid, mugavat pesemisvõimalust. Kui väga tahta, saab mängida ka korvpalli. Nimetati ka Uuemõisa tenniseklubi.

Enim peavalu valmistab probleem, kuhu minna perega. On küll kohvikuid, kus võib lastega nädalavahetusel näiteks pannkooki süüa, kuid vähemalt talvel peab perel jätkuma fantaasiat, et väljaspool kodu midagi ette võtta. Seda juhul, kui suusatamisest ollakse küllastunud.

Diskoklubidest oli konkurentsitult parim Africa, ehkki keskealiste arvates on ainuvõimalikud elava muusikaga nädalalõpuprogrammid restoranides Laine ja Central. Variante lindimuusika järgi tantsimiseks ei peeta arvestatava ks.

Majutuskohtadest soositakse kompleksse teenusega hotelle. Haapsalu hotell on kaasaegseima sisustuse ja meeldiva teenindusega. Tube on igasugusele rahakotile ja nõudlikkusele. Hotelli Sport hinnati mugavuse ja turvalisuse poolest, samuti kiideti sealset vaikust, lõõgastumisvõimalusi. Soovitati ka Tammiku hotelli, Päeva pansionaati.

Kultuurinautimise variante hinnati piisavaks tänu Haapsalu kultuurimaja mitmekülgsusele: näitused, raamatukogu, teatrisaalid jne. Nimetati ka püsiekspositsiooniga kunstikauplust Kuke galerii.

Hetkel kuum