8. veebruar 1996 kell 22:00

Tartu esinduslikkus võistleb «harju keskmisega»

Tundub, et Tartu keskmine ettevõttejuht on kasvanud koos suhtumisega, mil oluliseks peeti juba üksnes võimalust ükskõik kuhu välja minna.

Valdab nõutus -- esinduskohtadeks tituleeritud asutusi on piisavalt, aga teeninduse tase ei ületa mugav-lohakat «harju keskmist».

Ärilõunaks soovitati peaaegu võrdselt Centraliga Taru hotelli restorani. Centrali eeliseks on asukoht kesklinnas, kõrgem, st soliidsem hinnaklass ja maitsvad toidud. Teenindust peeti aga aeglaseks, kelnereid uimaseks.Taru restoran kogus punkte mitmekesise ja eksootilise menüüga ning soliidsusega. Nimetati ka Anne restorani ja Atlantist.

Veeriku baari soovitas argilõunaks koguni kaheksa küsitletut. Kiirele ja sõbralikule teenindusele lisaks kiideti vaheldusrikast menüüd, odavat komplektlõunat. Söödavat komplektlõunat pakutakse ka Tarvases.

Spordiklubidest nimetati Livooniat, Visa halli ja Tähtvere spordibaasi. Livoonia plussiks on interjöör, võimalusterohkus ja head treenerid. Kaasaegse varustusega puhtas Visa hallis on suurepärased pallimängutingimused. Tähtvere baasile heideti ette liialt kitsale ringile suunatust.

Kogu perega võiks sõita linnast välja Kuutsemäele, Vooremäele, Haanjasse või ratsabaasi Ihastesse. Muidu tuleb leppida Vanemuise lasteetenduste või E-kaubamajaga. Viimase eeliseks on kompaktsus: kohvik, kauplus, lasteüritused.

Diskoteek Atlantisel oli nii tulihingelisi pooldajaid kui eitajaid. Kasuks rääkis asukoht kesklinnas, baaride paljusus, suured ruumid. Alternatiivina pakuti Püssirohukeldrit, restoran Annet, noortekeskset stiilse elava muusikaga Illusiooni.

Külalised viiakse ööbima Taru hotelli, mis on esinduslik ja puhas. Kindlust lisab kuulumine Finest Hotel Groupi ketti.Vaid üks vastaja ei nõustunud hinna ja kvaliteedi suhtega. Soovitati ka vaikset, koduselt hubast ja väiksemale seltskonnale mõeldud Kantri ning Ihaste hotelli. Tartu arenduskeskuses saab ühendada ööbimise ja konverentsi. Loodetakse äsja avatud Barclayle.

Vanemuise üle on tartlased vaieldamatult uhked -- sagedased külalisetendused, suurepärased kohalikud näitlejad.

Muusikaelamuseks soovitati soliidset, hea akustikaga TÜ aulat, huvitavaid kunstitoodete näitusmüüke peetakse Illegaardi galeriis.

Kinokülastuse suhtes oldi üksmeelsed: pole mõtet minna, surnud üritus.

Hetkel kuum