13. veebruar 1996 kell 22:00

Venezuelat nelja aasta eest vapustanud ebaõnnestunud put?i juhi nime järgi nimetatud arvutiviirus on tabanud Microsoft Windows 95 programmi. Erukolonelleitnant Hugo Chavezi järgi nimetatud viirus täidab ekraani Venezuela lipu ning kolonelleitnandi portreega ning kustutab seejärel arvutist kogu informatsiooni.

«See on Chavezi viirus,» ütles Microsofti pressiesindaja. «Keskpäeval ning kell 6 hakkab kõlama Venezuela rahvushümn, ekraanile ilmub riigilipp ning Chavezi portree ja loosung «Võidelgem kõik Venezuela eest».» Seejärel hakkab kaduma kõvakettale salvestatud informatsioon. Microsoft on saanud klientidelt hulga kaebusi, kuid antiviirust ei ole veel leitud. Reuter-BNS

Hansapank kavatseb märtsis käivitada Baltimaade võimsaima serversüsteemi. Hansapanga avalike suhete juht Herkki Haldre ei soovinud uue serveri võimsust ning eeldatavaid tehnoloogilisi kulutusi esialgu täpsemalt kommenteerida. Ta lisas, et pärast uue serversüsteemi kasutuselevõttu tulevad pangas tehnoloogilised uuendused.

Haldre sõnul on pärast uue võimsa serveri töölehakkamist kavas arendada panga tarkvarabaasi ning täiustada Telehansa süsteemi.

Uuendused sisaldavad ka arveldusi läbi telefonipanga.

Hansapanga klient võib tulevikus sularahaautomaadi abil paigutada panka deposiite ning teha maksekorraldusi.

Hansapank kasutab juba Tartus Eesti esimest sularahaautomaati, mis võimaldab hoiuste paigutamist panka.

Hansapanga peamiseks probleemiks tehnoloogiliste uuenduste juurutamisel on Haldre sõnul liinide ja võrgusüsteemide ülekoormatus.

Hansapank on bilansimahult suurim Eesti kommertspank. BNS

Möödunud nädalal teatas Prantsusmaa kompanii Bull otsusest lõpetada otsesidemed personaalarvutituruga, liites oma allüksuse Zenith USA Packard Belliga.

Seega on nüüdsest Itaalia Olivetti ainus suur Euroopa personaalarvutitootja.

Hollandi Philips Electronics ja Saksamaa Siemens lahkusid personaalarvutiturult juba varem.

Olivetti juhatuse esimees Carlo de Benedetti andis jaanuaris oma personaalarvuteid tootvale allüksusele aasta aega kasumisse jõuda või valmistuda müümiseks. Reuter-BNS

Hetkel kuum