13. veebruar 1996 kell 22:00

Tallinna Pank finantseerib ise uue peahoone ehitamist

126 miljonit krooni maksev kontorihoone kuulub PT Investeeringute ASile, mis on Tallinna Panga tütarfirma. Tallinna Panga haldusdirektori Leo Lugna sõnul hakkab Tallinna Pank PT Investeeringute ASi käest hoonet rentima. Projektijuht hoone ehitamisel on AS Normani Linnagrupp, kes korraldab uue peahoone projekteerimist ning ka ehitustööde vähempakkumisi.

ASi Normani Linnagrupp projektijuhi Andrus Parmi sõnul on korraldatavad konkursid kinnised ning tööde teostajaid valib PT Investeeringute AS. ASi Normani Linnagrupp omanikud on EKE Merko AS ja FCM AS.

Lugna sõnul hakkab uue 12 000 ruutmeetri suuruse peahoone esimene korrus koosnema pangasaalist, kohvikust ning kolmest väljarenditavast äripinnast. Rentnikud veel kindlaks määratud ei ole ning rendilepinguid vabadele pindadele kavatsetakse Lugna sõnul sõlmima hakata 1997. a alguses. Hoone arhitektuurilise lahenduse leidmiseks korraldas Tallinna linnavalitsus äriideede konkursi, millel tunnistati parimaks Rootsi arhitektifirma FF NS Arhidekter I Stockholmi pakutud projekt.

Tallinna Panga haldusdirektori asetäitja Peeter Rüütli sõnul on Tallinna Panga uus peahoone modernne kaheksakorruseline tumeda pronksklaasiga kaetud peafassaadiga ehitis, mis peaks punakast graniidist ehitatud Tallinna linnavalitsuse hoonega hästi harmoneeruma.

Praegu rajatakse Roosikrantsi tänaval vundamenti ning ehitatakse keldri seinu. Lugna sõnul on hoone valmimine esialgse plaani kohaselt kavandatud 1997. aasta kevadkuudele.

Hetkel kuum