14. veebruar 1996 kell 22:00

Hansagrupp teenis 173 mln krooni puhaskasumit

«Panga kasuminäitaja on ületanud ka kõige julgemad prognoosid,» teatas Jüri Mõis eile toimunud Hansapanga briifingul.

Mõisa sõnul teeb Hansapanga juhatus aktsionäride üldkoosolekule ettepanekud kasumi jaotamise kohta, mille kohaselt jagataks dividendideks 17,9 miljonit krooni, reservi jääks 52,2 miljonit krooni ja 80,6 miljonit krooni läheks jaotamata kasumisse.

«Hansapanga juhatus on planeerinud 1996. aasta kasumiplaani, mille järgi planeeritakse panga kasumiks 195 miljonit krooni,» ütles Mõis. Analüütikute prognooside kohaselt võib Hansagrupi kasumi suuruseks sellel aastal kujuneda kokku 230 miljonit krooni, mis ei ole Hansapanga juhatuse poolt leidnud veel kinnitust.

«Aasta jooksul on oluliselt paranenud Hansapanga ettevõtete grupi efektiivsuse suhtarvud,» rääkis Mõis. «Eriti omakapitali tootlus, mis suurenes 45,8 protsendilt 56,3 protsendile.» Hansapanga peadirektori sõnul tähendab see, et iga omakapitali paigutatud kroon teenis tagasi 56,2 senti.

Mõisa sõnul on Hansapanga turuosa suurenenud võrreldes eelmise aastaga 2,39 protsenti, moodustades Eesti kommertspankade koondbilansi mahust eelmise aasta lõpuks 22,7 protsenti. Hansapanga bilansimaht oli aastavahetusel 3,37 miljardit krooni, millega ta oli suurim kommertspank Balti riikides, väitis Mõis.

Hansapanga juhatuse aseesimehe Rain Lõhmuse sõnul on panga turuosa kasv seotud eelkõige klientide arvu suurenemisega ja suurema tähelepanu pööramisega ettevõtete krediteerimisele, kel on pangas konto.

Hansagrupi omakapital kasvas aastaga 158,2 miljonit krooni, ulatudes 1995. aasta lõpus 386,3 miljoni kroonini. Sellest 179,3 miljonit krooni moodustas Hansapanga ja tema tütarettevõtete aktsiakapital. Parima tütarfirma, ASi Hansa Liising puhaskasum oli eelmisel aastal 20,9 miljonit krooni.

Hansapanga eelmise aasta finantstulemuste avalikustamise täpne paikapanek oli tingitud panga osalemisest Helsingi börsil.

Hetkel kuum