19. veebruar 1996 kell 22:00

Lihakombinaatide töölisi ootab ees koondamine

Lihaliidu tegevdirektori Ants Ergi hinnangul võivad lihatööstused lähiajal koondada kokku kuni kolmsada töötajat, mis on ühe keskmise tööstuse suurus.

Rakvere lihakombinaadi personalidirektori Jaan Kaljula sõnul on Rakvere lihakombinaadis lähiajal oodata kuni 50--60 inimese koondamist. «Tegu ei ole massilise koondamisega vaid osaliselt inimeste ümberspetsialiseerumisega ning pensionäride puhkusele saatmisega,» lausus ta. Kaljula lisas, et ta on kindel ka selles, et sama tendents valitseb teisteski kombinaatides, kuid ei taha nimesid nimetada.

Kui Rakvere lihakombinaadi erastamise hetkel poole aasta eest töötas kombinaadis 1041 inimest, siis tänaseks on mitmed töötajad ka ise lahkunud. Kaljula sõnul langeb töötajate arv kombinaadis tõenäoliselt 950-le.

Tallinna lihatööstuse personaliosakonna juhataja Tiina Luige väitel valitseb ka neil olukord, kus mõned töötajad lahkuvad töölt, uusi aga tööle ei võeta.

«Oleme teinud nii, et need, kes töötavad tapatsehhis, õpiksid ära ka vortitsehhi töö,» märkis ta. Kuigi paanilist koondamist tööstuses hetkel oodata pole, on Tallinna lihatööstusest aasta jooksul lahkunud ligi 30 inimest.

Tartu lihatööstuses on töötajate arv viimasel aastal langenud 585-lt 560-le, koondatud on vaid kuus inimest.

Ants Erg möönis, et kui valitsus peaks importliha suhtes kehtestama tollid, süveneb töötute arv veelgi.

Hetkel kuum