20. veebruar 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Konsultatsiooniteenuste subsideerimise alaste lepingute sõlmimiseks on eeltöid alustanud Eesti ettevõtluse toetamise fond. Fond tasub 50% ettevõtte kulutustest. Ühekordse väljamakse piirnorm on 10 000 USA dollarit. Direktor Margus Kasteheina sõnul saab toetust 50--500 töötajaga, enamuses Eesti kodanike omandis ja vähemalt kaks aastat tegutsenud firma.

Põhjamaade ministrite nõukogu ning Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga projekti eesmärk on konsultatsioonituru aktiveerimine. ÄP

Eile toimus Rakveres Eesti korteriühistute liidu algatusrühma kokkutulek, kus liidu liikmed otsustasid asutamiskogu kokkukutsumise tähtajaks esialgu määrata 17. aprilli.

Rakvere linnavaraameti juhataja Andres Jaani sõnul hakkab loodav liit väljendama korteri- ja elamuühistute ühiseid huve. Samuti tahab tulevane liit hakata tegelema ühistute haldustegevuse ühtlustamisega, seda eelkõige seadustiku, kuid ka pankadelt laenude võtmise osas, lisas Andres Jaan. Plaanis on ka elamumajanduse arendusprogrammide algatamine, kavandamine ja koordineerimine, ütles Andres Jaan.

Andres Jaani ütluse kohaselt tekkis vajadus korteriühistute liidu järele Eesti elamupoliitika puudulikkuse tõttu. Idee liidu loomiseks tekkis Andres Jaani sõnul 6.--7. veebruaril Rakveres toimunud üleriigilisel korteriühistuteteemalisel konverentsil.

Praeguse seisuga on erastatud 51 protsenti vabariiklikust elamufondist, mis Andres Jaani ütluse kohaselt on väga vähe. Ettevõtteregistri andmeil oli Eestis jaanuari seisuga loodud 1349 korteriühistut. ÄP

Hetkel kuum