21. veebruar 1996 kell 22:00

EEA nõukogu tõrjus töösturite ettepanekud

Erastamisagentuuri avalike suhete osakonnast öeldi, et agentuuri nõukogu vaatas need ettepanekud küll läbi, kuid võttis nende suhtes eitava seisukoha.

Samas lisati, et järelmaksu muutmise ja EVPde kasutamise kohta tehtud ettepanekute vastuvõtmine ei sõltu otseselt erastamisagentuuri nõukogust, vaid siiski valitsusest.

ASi Mainor president Ülo Pärnits rääkis, et tegelikult olid töösturite ettepanekud esitatud valitsusele ning nende arutamisest erastamisagentuuri nõukogus ei teadnud ta midagi.

«Valitsus peab otsustama, kas ta tahab näha virelevat kohustustega üle koormatud tööstust või leiab ta selle arendamiseks mingid võimalused,» lausus Pärnits.

Ta teatas, et tööstuse ja tööandjate keskliit tegi oma ettepanekud probleemi lahendamiseks, kuid ei välistanud, et võib-olla on kellelgi paremad ideed tööstuse arendamiseks.

«Selge on, et erastamiseks sai kunagi valitud vale meetod, mis pumpab ettevõtetest raha välja,» märkis Pärnits. «Nüüd on ettevõtted ja nende omanikud rahast tühjad ja midagi tuleb teha, et tööstust päästa.»

Arvamus, et erastatud ettevõtte mured on vaid eraomaniku mured ja riik sellega enam tegelema ei peaks, on väär, ütles Ülo Pärnits. «Riigil tuleb luua siiski tingimusi ettevõtluse arendamiseks,» lausus ta lõpuks.

Hetkel kuum