21. veebruar 1996 kell 22:00

Telmar ostis oksjonil Tartu kesklinna maja

Tartu linnavarade osakonna juristi Reet Kasaku sõnul laekus tähtajaks, 16. veebruariks, Munga 3 hoone ostmiseks vaid üks avaldus ja seega ostis Telmar hoone alghinnaga. «Linnavalitsus peab tehingu kinnitama,» lisas Kasak.

Munga 3 hoone täpset suurust ei osanud Kasak öelda, sest inventariseerimise andmed on vanad. «Tellime uue inventariseerimise,» lisas ta. «Sest kahekorruselisele hoonele on kolmas korrus peale ehitatud ja selle suurust pole fikseeritud.» Kasaku sõnul peab linnavalitsus tehingu kinnitama.

Telmari juhatuse esimees Mart Ronk ei soostunud kommenteerima, millised plaanid neil ostetud hoonega on. Telmar avab taas oma kaupluse Tartus Ülikooli tänaval 1. märtsil.

Eile pidi olema ka teenindusmaja oksjon. See jäi ära, sest tähtajaks,16. veebruariks, ei laekunud ühtki avaldust. Teenindusmaja alghind oli 8 mln krooni. Kasaku sõnul otsustab linnavalitsus, kas teenindusmaja alghinda alandatakse. Kasak kinnitas, et ostuhuvi on teenindusmaja vastu üles näidatud.

Tartu linnavarade osakonna pearaamatupidaja Tiina Alase sõnul müüdi eelmisel aastal linna munitsipaalomanduse objekte 648 000 krooni eest. «Enne tänast on müüdud vaid mittemärkimisväärseid ja väiksemaid objekte,» lisas Alas.

Hetkel kuum