25. veebruar 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Ukrainlased on väsinud nõukogudejärgse aja virelemisest ja valitsus vajab hädasti rahvusvahelisi abilaene majandusreformide läbiviimiseks, ütles Ukraina president Leonid Kut?ma laupäeval.

Kut?ma kinnitas pärast kahepäevaselt USA-visiidilt naasmist, et rahvusvaheline valuutafond on valmis eraldama laenu niipea, kui põhilised reforminõuded on täidetud.

«Ukraina vajab meeleheitlikult IMFi neljanda laenueraldise kättesaamist, et maksta Venemaale oma kuhjunud gaasivõla eest. Tööstuste sulgemine kujutab endast suuremat ohtu kui madala intressiga laen,» ütles Kut?ma. REUTER-ETA

Saksa liidrid kinnitasid taas, et Bonn peab eurorahale üleminekul kinni nii ülemineku ajakavast kui rangetest finantskriteeriumidest.

«Stabiilsus on minu jaoks olnud alati absoluutne prioriteet,» kinnitas liidukantsler Helmut Kohl pühapäevases intervjuus Saksa televisioonile. «Just seepärast ei tee me mingeid kompromisse ei valuutaliidu kriteeriumide ega ajakava suhtes.» REUTER-BNS

Rahvusvahelise valuutafondi (IMF) 10,2 miljardi dollariline laen aitab Venemaa majandusel toibuda, kuid IMF kavatseb tähelepanelikult jälgida Venemaa majanduse arengut, et tagada lepingutingimuste täitmist, ütles fondi tegevdirektor Michel Camdessus.

Moskvas visiidil viibiv Camdessus ütles, et rahaeraldised tehakse vaid siis, kui Venemaa täidab tingimused kulutuste, tulude ja rahapoliitika osas.

Michel Camdessus ütles, et IMF otsutas anda Venemaale krediiti pärast seda, kui riigi kõrgeim juhtkond kinnitas ustavust karmile majandusreformiprogrammile. REUTER-BNS

Hetkel kuum