27. veebruar 1996 kell 22:00

Metsaliit pöördub täna peaministri poole

«Meie arvates varjatakse andmeid, kes ja kui palju metsa raiub, ning riigil pole aimugi, kui palju tegelikult puitu Eestist välja viiakse,» põhjendas Mart Erik pöördumist. Seni on metsaliit küsinud andmeid metsaametilt, kuid pole vastust saanud, selgitas ta.

Põhiküsimus on selles, et ilma infota ei saa teha pikaajalisi planeeringuid, tõi Erik välja kitsaskoha. «Ei oska teha plaane, ei tänaseid ega homseid,» täpsustas ta.

Metsaliit soovib, et metsatöötlemisega seonduv oleks võimalikult avalik, ja tahab saada Eestis toimuva kohta konkreetseid vastuseid ametkondadelt, jätkas Erik.

Metsaliit peab vajalikuks ametkondadest sõltumatu metsakomisjoni moodustamist, kuna Eestis puudub praegu metsaressurssidest ja selle suurendamise vajadusest lähtuv metsapoliitika.

Metsaliit on seisukohal, et metsa järelevalve ja majandamine tuleks ametkondlikult lahutada. Praegu tegeleb nii metsa järelvalve kui ka majandamisega metsaamet.

Mart Eriku sõnul on metsaliit puiduhinna langemisest tulenevat kriisi ennustanud juba kolm aastat. «Kui olid head ajad, siis keegi meid ei kuulanud, ma usun, et nüüd on viimane aeg kriisi endale teadvustada,» ütles ta.

Hetkel kuum