3. märts 1996 kell 22:00

Hardo Pajula sai peaministri majandusnõunikuks

29aastane Hardo Pajula ei soovinud võrrelda enda ja Vitsuri majandusvaadete sarnasusi ega erinevusi.

1995. aastal kaitses Hardo Pajula Cambridge'i ülikoolis Inglismaal ökonoomikamagistri kraadi. Töö teema oli inflatsioon väikeses avatud majanduses Rootsi näidete põhjal. Uurinud on ta ka mänguteooriate kasutamist keskpanga juhtimises. Pajula peab praegu loenguid ka Eesti kõrgemas kommertskoolis.

Vitsur kinnitas, et Pajula asumine peaministri majandusnõuniku kohale ei tähenda tema lahkumist. «Tööd oli lihtsalt nii palju, et tuli palgata veel üks nõunik juurde,» ütles Vitsur. Ta lisas, et peaministri majandusnõunike arv peaks olema veelgi suurem, aga riigil ei ole nende palkamiseks piisavalt raha.

Lisaks Vitsurile ja Pajulale on Vähil veel neli nõunikku. Sirje Endre on peaministri erasekretär, Silja Hiietamm välis-, Maarika Saarna-Siimann pressinõunik ja Eleka Rugam infonõunik.

Pajula ütles, et ta töötab majandusnõunikuna ühe aasta ja pöördub siis Hansapanka tagasi. Vastates küsimusele, miks ta töö Hansapangas üldse katkestas, sõnas Pajula, et seda tingisid tema akadeemilised huvid. «Nõunikuks olemist võib pidada rohkem enesetäiendamiseks ning ega ma seda kohta ka uisapäisa vastu võtnud,» ütles Pajula.

Eesti pikaajalise majandusarengu seisukohalt on Hardo Pajula arvates kõige olulisem kiiresti läbi viia sotsiaalkindlustuse ja pensionisüsteemi reform.

Hetkel kuum