3. märts 1996 kell 22:00

Kaitsepolitsei lõpetab rublatehingu uurimise

Tänase seisuga on kaitsepolitsei seoses rublatehingu uurimisega esitanud süüdistuse jaanuari alguses ekspeaminister Mart Laari nõunikule Tiit Pruulile ning läinud nädalal Maag OY omanikele Marek Starndbergile ja Agu Kivimägile. Kõigi kolme puhul on süüdistus üks: valuutatehingute sooritamise korra rikkumine olulises ulatuses.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Helle Sagris ütles, et prokurör pikendas asja uurimiseks antud aega 16. märtsini ning et selleks ajaks valmib ka süüdistuskokkuvõte. Kui prokurör selle kinnitab, saadetakse asi kohtusse.

Agu Kivimägi lausus süüdistust kommenteerides, et Eestist väljaviidud rublalasti puhul oli tegu diplomaatilise postiga, mille saatja oli Eesti riik, mitte tema või Strandberg. Pealegi tegid sel ajal kehtinud seadused vahet välisvaluuta ja rublade vahel, märkis ta.

«Minu jaoks on kogu see süüasi selgelt poliitiline püüe tekitada halba mainet kõigele, millega olen seotud,» väitis Kivimägi. «Ma ei näe siin mingit sisulist probleemi.»

Nii Pruuli kui ka Strandberg ja Kivimägi on andnud allkirja, et Eestist väljasõidu korral informeerivad nad sellest kaitsepolitseid.

Hetkel kuum