4. märts 1996 kell 22:00

Virumaa pank ootab 10miljonilist kasumit

Neljast kommertspangast eelmise aasta lõpul moodustunud Virumaa Kommertspank lõpetas jaanuari 780 000 krooni suuruse kasumiga. Panga bilansimaht oli veebruari alguseks 1,04 miljardit krooni, millega ta oli suuruselt kuues kommertspank Eestis.

Käesoleval aastal ei kavatse Virumaa Kommertspank Eenmaa sõnul aktsiaid avalikule turule panna. Selleks, et aktsia omandaks korraliku hinna, oleks moodustunud suurpangal vaja vähemalt aasta töötada, ütles Eenmaa.

«Seoses liitumisega peavad aktsionärid aru saama, et 1995. aasta eest me dividende ei maksa,» lausus Malle Eenmaa. «Mina olen seda meelt, et eelkõige tuleb luua suurele pangale piisavad reservid.» Seni on Virumaa Kommertspank maksnud igal aastal oma aktsionäridele 25 protsenti dividende.

Virumaa Kommertspanga juhatuse esimehe sõnul püüab pank oma aktivad puhastada suurtest odavatest laenudest, mis tulid pangale kaasa eelkõige pärast Maapanga liitumist. «Me peame aktivate struktuuri muutma,» rääkis Eenmaa. «Minu nõue on see, et aktivates ei oleks laenuportfell suurem kui 50 protsenti, praegu on see umbes 60 protsenti.»

Virumaa Kommertspangas on praegu umbes 700 töötajat ehk peaaegu sama palju kui Hansapangas. Malle Eenmaa ütles, et koondada tuleb umbes 150 pangaametnikku. Kui pangal õnnestuks aga suurendada oma bilansimahtu, poleks vaja nii palju töötajaid lahti lasta, lisas ta.

Hetkel kuum