10. märts 1996 kell 22:00

Den za Dnjom on pankrotistunud

Den za Dnjomi nimelist venekeelset nädalalehte välja andnud aktsiaseltsi pankrot kuulutati välja 12. veebruaril. Pankrotihaldur Heli Antikainenile teadaolevalt on pankrotistunud aktsiaseltsi omanikud kolm firmat, mille taga seisavad Hans H. Luik, Jaano-Martin Ots ja ajalehe praegune tegevdirektor Teet Vesmes.

ASi Den za Dnjom ametliku bilansi ja raamatupidamisandmete järgi on firma maksuametile võlgu 239 000 krooni üksikisiku tulumaksu ja 110 000 krooni käibemaksu. Lisaks on firma võlgu 470 000 krooni sotsiaalmaksu ja 70 000 krooni ravikindlustusmaksu. Mitmele firmale võlgneb Den za Dnjom 328 000 krooni, summa sisaldab ka maksmata trüki- ja paberiarveid.

Den za Dnjom oli üks esimesi Eesti firmasid, kes korraldas oma võlakirjade emissiooni. Miljonilisest emissioonimahust õnnestus leida ostja võlakirjadele kogusummas ligi 290 000 krooni.

Den za Dnjom on sellest lähtuvalt võlgu sama suure summa ASile Broker Baltic, kes emissiooni läbi viis.

Dokumentide järgi on ASil Den za Dnjom jääkväärtuses enam kui 50 000 krooni eest põhivara. Raamatupidamise andmetel on ka neid, kes on ise Den za Dnjomile võlgu. Pankrotistunud aktsiaseltsile on näiteks üle 322 000 krooni võlgu omanikud, Hans H. Luige, Jaano-Martin Otsa ja Teet Vesmesega seotud firmad.

Ajaleht Den za Dnjom ilmub ka praegu. Lehe väljaandja on AS Logest, kes on tänaseks saanud pankrotistunud firma logo kasutamise õiguse.

Den za Dnjomi endine vastutav väljaandja Jaano-Martin Ots väitis, et ajalehe logo ei müüdud, vaid selle võttis poolteist aastat tagasi võla katteks üle üks Den za Dnjomi suuremaid kreeditore. Nimetatud paberifirma müüs ajalehe logo Otsa andmetel omakorda ASile Logest.

Otsa sõnul oli aktsiaseltsi allakäigu põhjus, et äriplaanid rajati lootusele reklaamituru kasvule ligi 70 protsenti aastas.

Otsa kinnitusel ei ole tema ega ka Hans H. Luik ja Teet Vesmes seotud Logesti omanikega.

Kommenteerides aktsionäridest firmade võlgu ASile Den za Dnjom ütles Jaano-Martin Ots, et võlg on rohkem teoreetiline. Vara üleandmise käigus tekkisid võlgnevused omavahelistes arveldustes, mida saab tasaarveldada, väitis ta.

Hetkel kuum