14. märts 1996 kell 22:00

Suhted Austraaliaga Tallinna Sadama kätes

Eile ja üleeile mitmes Tartu ja Tallinna ettevõttes võimalikke äripartnereid otsimas käies lausus majanduse, tööstuse ja regionaalse arengu projektijuht Richard Howard, et Austraalia on valmis siia saatma lambavilla ja seadmeid, huvitatud ollakse investeerimisvõimalustest.

«Minu osariigi naftatööstusettevõtted on väga suuri summasid investeerinud Siberisse, Balti regiooni riikidest peame perspektiivikaimaks Eestit ja Poolat,» ütles Howard.

Saksamaal Ida- ja Kesk-Euroopa riikide majanduse alal täienduskoolitust saanud Howard märkis, et Austraalia firmad tunnevad erakordselt suurt huvi siinse regiooni kui neile avastamata turu vastu.

«Meie eesmärk pole ainult siia kaupa saata, vaid ka siit miskit vastu saada,» märkis Howard. «Austraalias armastatakse Euroopast toodud toitu, miks mitte Poola asemel kurgikonserve hoopis Eestist osta,» lisas ta.

ASi Salvest turundusdirektor Andres Mandel ütles, et konkreetseid lepinguid kurgikonservide Austraaliasse müümise kohta veel sõlmitud pole, kuid läbirääkimisi on peetud.

Howardi sõnul on Austraalia firmade huvi endise idabloki riikide vastu pärssinud Venemaa 100 miljoni Austraalia dollari suurune võlg villa eest.

Külalise erilise huvi objektid olid eile ja üleeile AS Salvest, AS Ösel Foods, Tallinna Sadam, AS Estel ja AS Kalev.

Hetkel kuum