17. märts 1996 kell 22:00

Tallinn ostab Saksamaalt neli vana T?ehhi trammi

Tallinna trammi - ja trollibussikoondise direktori Juri Savitski sõnul otsustas koondis trammid osta eelmisel reedel. Saksamaalt Leipzigist saabuvatest trammidest on kaks kolmteist ning kaks kuusteist aastat vanad.

Savitski sõnul võtab trammi- ja trollibussikoondis ostusumma tasumiseks Hansapangast laenu. Savitski ütles, et koondis on transpordivahendite ostmiseks varemgi laenu võtnud.

Viimati võeti Hansapangast laenu eelmisel aastal, kui osteti kuus Ikarus-tüüpi buss, märkis ta.

Trammipargi direktori Uno Heinvere sõnul pakuti neile müüa tramme, mis on Saksamaal sõitjate arvu vähenemise tõttu üle jäänud. Seoses uute trammide saabumisega kavatseb trammikoondis käigust ära võtta kuus vana trammi, lausus Heinvere.

Sakslased pakkusid Tallinnale müügiks kümme trammi, kuid Heinvere ütlusel rahuldab Tallinna hetkevajaduse neli trammi. Pärast T?ehhi trammide ostmist ei ole Tallinnal vähemalt kaks aastat uusi tramme vaja muretseda, lisas ta.

Savitski sõnul on trammid vaatamata oma vanusele heas tehnilises korras ning nendes on palju tehnilisi uuendusi, mida saab koondis olemasolevate trammide tehnilise olukorra parandamiseks ära kasutada.

Heinvere sõnul tuleb sakslaste pakutud trammidel ümber ehitada alusvanker, sest ostetavad trammid on kitsarööpmelised.

Tulevikus võiks Tallinnas rakendada elektroonilisi piletikompostreid, mis löövad piletile kehtimise kellaaja ja kehtivad kõikides linna ühistranspordivahendites, lausus Heinvere.

Praegu neid Heinvere sõnul siiski ei osteta, sest ühe kompostri hind on üle 25 000 krooni ning ühte trammi tuleb neid paigutada kolm. «Kui kõikides Tallinna ühistranspordivahendites oleks ühtne piletisüsteem, võiks kompostreid rakendada,» lisas ta.

Paralleelselt tegeleb trammipark olemasolevate trammide kapitaalremondiga. «Kuigi see protsess võtab aega ja raha, võimaldab kapitaalremont neid veel tükk aega ekspluateerida,» märkis Heinvere.

Hetkel kuum