21. märts 1996 kell 22:00

Hoiupank otsib kohta uuele peakontorile

Jugaste sõnul otsustab Hoiupank aprilli keskel, kuhu uut peakontorit ehitama hakatakse. «Praeguseks on otsustamine jõudmas lõppjärku, sõelale on jäänud kolm varianti,» ütles ta.

Äripäeva andmetel langetab pank otsuse Astlanda ärikeskuse, Liivalaia tänava äärse või Sakala ja Tatari tänava nurgal oleva krundi vahel.

Hoiupank peab läbirääkimisi Astlanda ärikeskuse projektijuhtidega aktsiaseltsist SRV Kinnisvara ning ASiga Kirschbaum, kes plaanib Liivalaia tänavale Eesti Gaasi peamaja kõrvale kaheksakorruselise kaubandus-büroohoone ehitamist. Kolmanda potensiaalse panga asukohane kaalub Hoiupank kinnitamata andmetel Sakala ja Tatari tänava nurgal asuvat krunti.

ASi Kirscbaum tegevdirektori Enn Liimetsa sõnul läheks Liivalaia tänava projekti elluviimine maksma 110 miljonit krooni, mille ehitamiseks on tarvis konkreetset adressaati, kelleks Hoiupank sobiks hästi. «Ma olen aru saanud, et neil pole küsimus rahas vaid selles, et krunt poleks alla 3000 ruutmeetri,» rääkis Liimets.

Aimar Jugaste sõnutsi on üheks läbirääkimisaluseks objektiks ka Astlanda projekt Tallinna kaubamaja kõrval, kuid kindlat otsust selle kasuks pole veel langetatud. «Meid huvitab üks osa Astlanda kolmest ehitusjärgust, et ehitada sinna oma peakontor,» lausus Jugaste.

Hoiupanga avalike suhete juht Kristi Liiva tõdes, et esialgsete kavade kohaselt soovib pank uue hoone ehitust alustada juba suvel, uus kontor peaks valmima 1997. aasta lõpuks. Liiva ei soovinud avaldada ei krundi ostmiseks ega hoone ehitamiseks mineva eelarve suurust.

Bilansimahult Eesti kolme suurema panga hulka kuuluv Hoiupank investeeris eelmisel aastal oma ehitus- ning renoveerimistöödesse kokku 51 miljonit krooni.

Hetkel kuum