21. märts 1996 kell 22:00

Tallinna firmajuht tahab toituda tervislikult

Tallinna firmajuhte on tabanud kevadväsimus. Peas keerleb vaid töö, spordilembesed ei jõua enam sportima, rääkimata õdusast õhtust sõprade või pere seltsis.

Ärilõunaks eelistatakse eksootilisi roogi. Kõige maitsvamaks osutusid Maharaja toidud. Nimetati ka Sub Montet, Roosikrantsi, Elyséed, Astoriat, Gloriat, Leonardot. AS Sangla juhatuse esimees Jevgeni Kampus kiitis Kullasepa keldri ümmarguse lauaga ruumi, RAS Silikaadi peadirektor Toomas Vihvelin ?oti klubi meeldivat õhkkonda ja inglise õlut.

Argilõunakski sobib eksootiline ja kindlasti tervislik köök. Primavera eeliseks on maitsev söök ja odavus. AS Karsten-Eesti tegevdirektor Margus Allik hindab operatiivsust, eelistades kiirtoidurestorane Carrolsit ja McDonald'sit. Lihtsaid ja mõnusaid toite saab Kõveras Kõrtsis või Toome kohvikus. Nimetati Ay Shanyad, Lepidot, ?oti klubi.

Ööklubidest hinnatakse piiratud ja üle 30aastaste seltskonnale mõeldud Bonnie & Clyde'i, kuid ei põlata ka vabameelsemat von Krahli baari. Paberikunsti tegevdirektoril on kahju, et Eestis pole enam korralikku varieteed, mis pakuks külalistele soliidset meelelahutust. Kõigile vastajatele kujunes pettumuseks Dekoltee. AS Sangla esindaja sõnul pole helikvaliteet kiita. AS Nurmiko direktori Jaak Ungersoni arvates on küll interjöör ja lavaosa põnev, kuid baarmenid koolitamata, seltskond kirju. Õhtut võib veeta ka ?oti klubis, Othellos või Hollywoodis.

Sportimisvõimalustest eelistatakse jätkuvalt TOPi ujulat. Sergei Sverdliku arvates võiks ärimeestel olla ka oma spordiklubi, kus ei peaks häbenema kogukat kõhukest.

Nädalavahetusel võiks perega välja sööma minna. Elyséele järgnevad Gloria, Carina ja Halinga.

Hotellide osas valitseb üksmeel -- Olümpia edestab teisi teenuse kvaliteedi, mõistliku hinna ja komplekssuse poolest. Paberikunsti tegevdirektori arvates on ka turvalise kesklinnas asuva Centrali hinnaklass ja teenindus vastuvõetav. Veel nimetati Palace'i, Sporti ja Viru.

Kultuuriprogramm võiks olla mitmekesine:Estonia teater, näitused, eesti interpreetide kontserdid Nigulistes ja Raekojas. S. Sverdlik loodab viia külalised kunagi Eesti kunsti näitusele Rotermanni soolalattu.

Hetkel kuum