24. märts 1996 kell 22:00

Visa katsetab uut maksekaarti

Visa teeb panuse sellele, et kiipkaardid vahetavad aastate jooksul «vanaaegsed» magnetribaga kaardid välja. Ülemineku kiirendamiseks otsib kaardifirma rakendusi, mis uue maksekaardi kasutajale vajalikuks teeks.

Kaheksakümnendatel aastatel tingis personaalarvutite massilise kasutuselevõtmise andmetöötlustarkvara ning sellesarnast müügiedu tagavat rakendust otsitakse nüüd ka kiipkaardile.

Taanis kasutatav maksekaart on ühekordse kasutusega kaart, mida võib osta pankadest, postkontoritest ning kioskitest. Peenrahakaardi kasutusvõimalused on praegu veel suhteliselt piiratud, kuid kätkevad eneses tohutut potentsiaali. Maksekaarti on põhimõtteliselt võimalik kasutada kõikjal, kus on tegemist iseteenindusega -- sööklates, pesumajades ning mitmesuguste automaatide puhul.

Visa kavatseb Danmønti kaarti katsetada tuleval suvel USAs Atlantas toimuvatel olümpiamängudel. Projekti, kus peenrahakaardiga on võimalik maksta 5000 terminaalis, on kaasatud kolm Ameerika panka. Visa planeerib mängudeks ringlusse paisata kolm kuni viis miljonit kaarti ning Danmønt on lubanud tulla konsultandiks, et tagada tehnika häireteta funktsioneerimine.

Visa ostis ära Danmønti kontseptsiooni, kuna Taani firma oli peenrahakaardi väljatöötamisel jõudnud kõige kaugemale. Süsteem on praktikas proovitud ning taanlased on katsetanud nii ühekordse kui uuesti laetava maksekaardiga. Visa otsus teha panus kiipkaardile võib laetavatest peenrahakaartidest kujundada tulevikus erifunktsiooniga maksevahendi praeguste maksekaartide kõrval. Visa International loodab, et juba sel aastal kasutavad kliendid seda väikemaksete sooritamiseks kokku 500 mln dollari väärtuses. Kuna kiipkaardi kasutusvõimalusi alles määratletakse, kulub paar aastat arendustööle ja katsetustele ning tehnoloogia täiustamisele. Enne läbimurret soovib Visa läbi viia pilootprojektid Taanis, USAs, Kanadas, Austraalias ja Ladina-Ameerikas. BØRSEN

Hetkel kuum