26. märts 1996 kell 22:00

CopyJet prindib-paljundab

Värviline printer-koopiamasin HP CopyJet on hea töövahend keskmise või suure firma tarbeks. Kui kasutada HP CopyJeti arvutivõrgus, siis on sobilik valida HP CopyJet M mudel. CopyJet on printer, millega on mugav teha esitlusteks kile- või pabertrükiseid. Kindlasti ei rahulda see printer firmasid, kes vajavad suuri kopeerimismahte ja keerukaid värvitrükiseid.

Printer võimaldab trükkida 16,7 miljonit värvitooni. HP ColorSmart tehnoloogia tagab värvide kvaliteedi. Karta ei tule ka kvaliteedi langust, kui tint hakkab lõppema, sest sellest hoiatab printer kasutajat aegsasti ja lõpetab trükkimise, kuniks on vahetatud tindikassett. Kassette on neli: must, kollane, magneta, tsüaan. Kasutades resolutsiooni parandavat tehnoloogiat, on võimalik trükkida must-valgelt tihedusega 600x300 punkti tollile. Koopiamasina skaneerimistäpsus on 300 punkti tollile.

Printeri standardkonfiguratsiooni 5MB mälu tagab normaalse töökiiruse, kuid mahukate ja paljuvärviliste piltide trükkimiseks võib mälust nappida. See aga ei ole ületamatu probleem, kuna printeri mälu saab laiendada kuni 53MB, mis peaks rahuldama ka nõudlikuma kliendi. Võrguprinter tuleb tehasest 7MB mäluga, mida saab laiendada kuni 39MB-ni. Uudne mälukasutus lubab trükkida suuri ja keerukaid pilte ka baasmäluga.

HP CopyJet M mudel sisaldab endast HP JetDirect printserverit, mille saab lisada ka teise mudelisse, mis tagab tehnika pideva kaasajastamise väikeste kulutustega. Printerit saab seega kasutada Novell NetWare, Microsoft LAN Manager, Windows for Workgroups, Windows NT, IBM LAN Server, HP-UX, SunOS, Solaris, SCO UNIX, IBM AIX ja AppleTalk võrkudes. Sisemise printserveri kasutamine annab ka suurema andmevahetuskiiruse kui paralleelport. Trükiste hind ei ole samuti kõrge. Kui trükkida ilus värviline A4-formaadis suvise mereranna pilt, siis tuleb tema hinnaks natuke üle kolme krooni. Tavalises töös kasutatavate trükiste hinnaks kujuneb ligikaudu üks kroon.

Hetkel kuum