1. aprill 1996 kell 22:00

Saladiislikütuse omanikud teada

Udu ütles, et kuna mängus on suur raha, siis olid kinnipeetud diislikütuse omanikud ise huvitatud tolliga ühenduse võtmisest. Udu sõnul kontrollitakse praegu, milliste firmadega on kinnipeetud veel seotud ja kas nimetatud isikud on ka varem kütuse salakaubandusega tegelenud.

AS ENN, kelle nimel kütusele järgi tuldi, ei ole Udu kinnitusel varem kütusetehinguid teinud. Firma juriidiline aadress on Saare maakond Torgu vald. Tegevaadressina on ettevõte esitanud aga Tallinna.

Tolli andmetel on ENNil kütuselitsents ja firma on asutamise hetkest alates kolm korda edasi müüdud.

Udu rääkis, et praegu ei ole veel täpselt selge, kuidas kavatseti saladiislikütuse partii Eestis turustada. Ta sõnas, et võib-olla sooviti kütus mitmete edasimüügitehingutega legaliseerida.

Tollil on nimetatud asja uurimiseks aega viis kuud. Kui selgub, et tegemist oli kütuse salakaubaveoga, siis on tollil õigus kütusekogus konfiskeerida ja kütuse omanikke trahvida kuni kolmekordse kütusekoguse maksumusega. Kui aga selgub, et tegemist oli ainult dokumentide võltsimisega, siis saab toll kütuse omanikke trahvida maksimaalselt 100 000 krooniga.

Eelmise nädala teisipäeval üritas ASi ENN esindaja Tallinnas Ülemiste tollipunktis võltsitud andmetega tollideklaratsiooni abil kätte saada 2900 t diislikütust. Eeldeklaratsiooniga oli deklareeritud vaid 5,5 t kütust, kuid deklaratsioonil, mis esitati kütuse kättesaamiseks, oli märgitud kogus 5500 t. ÄP

Hetkel kuum