2. aprill 1996 kell 22:00

Eesti Mobiiltelefoni hoonet hakkab ehitama EMV

Büroohoone ehitusmaksumusele lisandub umbes kümme miljonit krooni sisekujunduse jaoks ja sisustuse soetamiseks. Kõik investeeringud teeb Eesti Mobiiltelefon omavahenditest.

«Lõplikud lepingutingimused selguvad täna, seega võib ehitus alata juba täna õhtul,» kommenteeris Eesti Mobiiltelefoni peadirektor Tõnu Tee ehituse algust.

Tee sõnul olid kõik ehituskonkursi lõppvoorus osalenud pakkumused võrd-väärsed ja seetõttu oli valikut teha raske. Lisaks EMV-le pääsesid lõppvooru ka AS Koger & Sumberg, AS SRV Eesti Ehitus ja AS Merco.

Otsustamisel arvestati nii eelnevaid töökogemusi kui firma usaldusväärsust, lisas Tee.

EMV ehitusdirektori Peep Siitami sõnul büroohoone ehitus juba tinglikult käib. Lasnamäe tn 64a asuval ehitusplatsil alustatakse eeltöid veel selle kuu keskel, ehitustööd algavad mais.

Ehitusele tuleb palju alltöövõtjaid, sest objekt on keeruline, ütles Siitam. Alltöövõtjad valitakse konkursi korras, lisas ta. Paar kommunikatsioonidega seotud alltöövõtulepingut sõlmib Eesti Mobiiltelefon ilma EMV vahenduseta.

Eesti Mobiiltelefoni krundi suurus on 4884 m², sama palju on hoones üldpinda. Uues büroohoones on kasulikku pinda 2600 m².

Peep Siitami sõnul on Eesti Mobiiltelefoni hoone käesoleval aastal valmivatest büroohoonetest suurim ja töömahukaim. Ehitustööde iseloomult ja keerukuselt on see võrreldav möödunud aastal valminud Hanspanga ning tuleval aastal valmiva Tallinna Panga hoonega, lisas Siitam.

Eesti Mobiiltelefoni käesoleva aasta investeeringute plaan on 250 mln krooni, firma eelmise aasta puhaskasum oli 130 miljonit krooni.

Hetkel kuum