8. aprill 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Tartu Volvode ja Renault'de hooldusjaam ning müügiesindus avati mullu oktoobris. Poole aastaga on seal teenindatud ligi 500 Volvot. ASi Info-Auto Tartu esinduse tegevdirektor Vello Tamm on tulemusega rahul, sest Lõuna-Eestis on kokku registreeritud ligi 1300 Volvot.

Tamme sõnul on nende eesmärk müüa Tartus keskmiselt üks Volvo või Renault nädalas. Seni pole nii hästi läinud. Kõige rohkem ostetud margid on Volvo 940 ja Renault' kaubikud. «90% uute autode ostjatest on firmad ja 90% soovib maksta liisinguga,» märkis Tamm. ÄP

Kaheksanda rahvusvahelise maimessi Ettevõtlus 96 näitusepinnast on üle poole reserveerinud Ukraina.

Maimessi avamisele on oodata nii Eesti kui Ukraina peaministrit ja Kiievi linnapead, ütles messi korraldava ASi Eklas direktor Andri Laiverik.

Ukraina on huvitatud lääne turule jõudmisest, parim tee selleks läheb aga läbi Eesti, nentis Laiverik. BNS

Juunikuus algava EVEA panga uue peahoone ehituse maksumus on 40--45 miljonit krooni, ütles panga projektijuht Ants Raja.

Raja sõnul käivad praegu läbirääkimised finantseerijate kaasamise üle. Hoone ehitamiseks sellel aastal on pangal raha olemas, kuid kaks aastat kestva terve ehituse finantseerimine käib pangale praegu üle jõu, ütles Raja.

Hoone ehitaja leidmiseks korraldatakse kinnine konkurss, millele osalejaid valib pank ise. Mitmed ehitusfirmad on Raja sõnul avaldanud soovi paralleelselt ehitusega hoonesse investeerida, et saada osa hoone omanikuks. Firmasid, kelle vahel EVEA pank kinnise konkursi korraldab, Raja nimetada ei soovinud. ÄP

Hetkel kuum