9. aprill 1996 kell 22:00

Klementi maksab dividende 9,3 protsenti aktsia pealt

AS Klementi juhatus teeb aktsionäride 6. mai üldkoosolekule ettepaneku maksta möödunud aasta eest dividende 9,3 protsenti aktsia nimiväärtusest.

Klementi juhatuse esimees Ardo Kamratov ütles, et tekstiiliettevõtte eelmise aasta puhaskasum oli 2,35 miljonit krooni, mis oli prognoositust tagasihoidlikum tulemus.

Dividendimäär on Kamratovi sõnul teiste suuremate Eesti tööstusettevõtetega samas suurusjärgus.

Juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku välistada aktsionäride eelisõigus aktsiakapitali suurendamisel ja alandada aktsia nimiväärtust seniselt 10 000 ja 1000 kroonilt 100 kroonile ning muuta kõik aktsiad üheliigilisteks.

Juhatus soovib Kamratovi sõnul, et Klementi aktsiad oleksid turul vabalt võõrandatavad. «Et uued emissioonid oleksid turul vabalt võõrandatavad, ei peaks aktsionäridel eelisõigust olema,» märkis ta.

Juhatus eeldab Kamratovi sõnul, et Klementi aktsiate puhul tekib järelturg ja tahab seda igati nii majandustulemuste kui põhikirja sätetega soodustada.

Klementi kavatseb kindlasti aktsiaid noteerida ka avataval Tallinna börsil, aga mitte kohe avamise järel, märkis Kamratov. BNS

Hetkel kuum