14. aprill 1996 kell 22:00

Rõivatootjad tahavad enam otsustusõigust

Sel aastal toetab riik osalemist Kölni meesterõivaste messil, ent rõivatootjad on huvitatud hoopis Frankfurdi messist, teatas Soosaar, kes on tulundusühistu Avers tootmisdirektor.

«Küsimus on selles, et otsus tehakse kiiresti kusagil ära ja meile ainult teatatakse,» oli ta nördinud. Kui abi anda, peaks olema selge, milleks ettevõtjad seda vajavad, lisas Soosaar.

Kava koostamisel võetakse alati ühendust erialaliitudega, pareeris Soosaare väidet Harda Reedik majandusministeeriumi väliskaubandusosakonnast.

«Ettevõtjad on passiivsed kavade koostamise ajal ja ärkavad hilja,» vastas ta. Kui Kölni messist osavõtu toetamist arutati, oli ka Baltika huvitatud, põhjendas Reedik valikut. Baltika aga loobus, sest ekspordisuundumused muutusid, ja nüüd tegelevad nad aktiivselt Vene turu otsimisega, lisas ta.

Soosaare sõnul on allhankemessil osalemise vajadus suur, kuna enamik ettevõtteid teeb allhanketöid.

«Teeme ettepaneku suunata Kölni messiks eraldatud abi Frankfurdi messil osalemiseks,» kinnitas ta.

Harda Reedik pidas seda võimalust ebatõenäoliseks. «Arvan, et vaatamata Baltika loobumisele Kölni messile siiski minnakse,» lisas ta. Reediku ütluse kohaselt on Kölni messist huvitatud trikootoodete valmistajad ja Sangar meestesärkide osas. «Tuleva aasta kava on käes, ootame ettepanekuid,» lõpetas ta.

ASi KND Marat tegevdirektor Ants Kapral loobus rõivatootjate liidu juhatuse esimehe kohast Andres Soosaare kasuks.

«Kaprali ettepanek valida uus juhatuse esimees tuli ka meile täieliku üllatusena,» teatas rõivatootjate liidu nõunik Maie Vader.

Liidu juhatuse aseesimehena jätkava Ants Kapraliga reedel ühendust saada ei õnnestunud.

Kuni ametimuutuseni liidu aseesimehe kohal olnud Andres Soosaare sõnul vahetuseks erilist põhjust ei olnud. «Kohtade vahetamine toimus normaalse rotatsiooni korras,» selgitas ta.

Hetkel kuum