15. aprill 1996 kell 22:00

Mis sümboliseerib välisturistile Tallinna?

Loomulikult jääb turistile sümboliks kaunite tornide ja kirikutega Tallinna vanalinn.

Teisalt aga jääb talle samamoodi meelde tohutu mustus ja auklikud teed, mis kevadel eriti välja tuleb. Kuulen seda oma väliskülalistelt tihti. Neile jääb meelde, kui halvasti me oma linna korrashoidu tegelikult suhtume.

Muidu jätaksin Tallinna sümboliks linna panoraami. Merelt lähenedes avaneb linnale tõesti uhke ja ainulaadne vaade.

See sõltub turistist ja tema Tallinna külastamise eesmärgist. Ühed tulevad tutvuma Tallinna kui linnaga, teised aga kaubareisile. Enamiku jaoks jääb meelde muidugi vanalinn. Pole kindel, kas näiteks vanalinna panoraam ongi kõige parem sümbol, see võib ju muutuda. Küll aga on raekoja hoone piisavalt omapärane, hästi säilinud ja unikaalne, et kujundada sellest Tallinna sümbol. Ostuturistile jäävad aga kindlasti meelde soodsad hinnad, mitte niivõrd kaupluste nimed.

Ikka vanalinn ja lauluväljak. Ajastust lähtu-valt pole nii hästi säilinud vanalinna Euroopas paljudel vastu panna. Laululava meeldejäämise eelduseks on traditsioonid ja kaunis asukoht mere kaldal.

Muidugi võiks ka Tallinnal olla midagi jaapanlaste kimono või ?otlaste rohelise seeliku sarnast.

Kaubaturistile seostub Tallinn eelkõige odava kaubaga. See on Eesti majandusele ometi väga kasulik, et välismaalased siia nii palju valuutat jätavad.

Oleneb turisti huvidest. Teatri poolelt tean, et meile on tekkinud püsiklientuur, kes alati Tallinna sattudes tulevad ka Estoniasse. Olen kuulnud, et sama toimub ka kõrvalmajas Eesti Kontserdis. Vähemalt 10 protsenti igaõhtusest publikust moodustavad välismaalased, kelle jaoks on siinsed ooperi- ja kontserdipiletid imeodavad.

Kes aga esimest korda Tallinna satub, sellele jääb kindlasti meelde vanalinn. Tänu meie vaesusele jäi ju see rikkumata. Laiemas mõttes sümboliseerib Tallinna kirev kultuuripilt.

Hetkel kuum