18. aprill 1996 kell 22:00

Saaremaa laevafirmad muretsevad

AS Saaremaa Laevakom-panii kavatses Roomassaare, Riia ja Gotlandi liinil 29. aprillist alates sõitma panna Norrast renditud katamaraani tüüpi laeva, mis mahutaks ligi 280 reisijat.

RASi Saarte Liinid tegevdirektori Ants Tammlehe sõnul jääb käesoleval aastal laevaliini käikuandmine ära, sest jääolud Riia lahes ei võimalda liini plaanitud ajal avada. See omakorda tähendab, et kogu äriprojekt ei tasu ennast lihtsalt ära, lisas Tammleht.

Tammlehe sõnul oli Saaremaa laevakompaniil laeva rentimiseks isegi vajalik leping sõlmitud. Kui firma plaanib siiski selle liini avada, on Saarte Liinid Tammlehe sõnul nõus neile oma sadamat kasutada andma. «Me oleks liini töölehakkamisel teeninud ligi 100 000 krooni kuus lisa,» ütleb Tammleht.

Saaremaa laevakompanii tegevdirektori Tõnis Rihvki ütlusel võib vaatamata nende loobumisele keegi Riia liini käesoleval aastal siiski käima panna.

Tammlehe sõnul ei tule Virtsu--Kuivastu liinile käesoleval aastal Norrast uut praami, sest kogu projekt jäi praegu Norra valitsuse palvel seisma. «Uuesti hakkame Norrast praami saamist arutama selle aasta augustis,» lisas ta.

Rihvki sõnul läks Eestile välja valitud praam Norra mereadministratsiooni otsusega riigi doteeritavate firmade vahel müüki.

Tema sõnutsi hakatakse praami ostu Norrast arutama ilmselt kohe, kui norralased uue praami müügiks välja pakuvad.

RASi Saarte Liinid tegevdirektori ütlusel on norralaste keeldumise põhjus ilmselt selles, et kuna sealgi doteerib praamiliine riik, ei saa nad ökonoomseid praame veel käesoleval aastal ära anda. Vastasel korral peaks Norra riik tema sõnul hakkama oma laevafirmadele rohkem juurde maksma.

Rihvk ütles, et viimane talv oli firmale väga raske, tuues kaasa tõsiseid rahalisi ja tehnilisi probleeme. Tema sõnul ei oska ta enne kvartaliaruande valmimist öelda, kui suur on rahaline kahju, kuid esialgsete prognooside kohaselt peaks see olema mitu miljonit krooni.

Tõnis Rihvki sõnul loodab Saaremaa laevakompanii võita riigi korraldatud konkursi Saaremaa--Hiiumaa vahelise laevaliini operaatorfirma leidmiseks.

Hetkel kuum