29. aprill 1996 kell 22:00

Hesburger Eestisse

Plaani järgi valmib Neste Peterburi maantee bensiinijaam juuli alguses, Smuuli ja Punase tänava nurgal asuv jaam aga juuli lõpus.

Lisaks kavandavad Neste ja Hesburger ühise kompleksi ehitamist Sõle tänaval Tallinnas.

Neste tellimusel ehitustöid teostava Yit Universaalehituse ASi tegevdirektor Kalle Kõllo möönis, et mõlemale krundile on kavas ehitada ka Hesburgeri restoran.

Peterburi maanteel võeti Hesburgerilt ajutiselt ehitusluba ära, kuid varsti peaks ta selle tagasi saadama, lisas ta.

Kõllo sõnutsi pole Hesburgeri omanikud Burger-In OYst Yit-ga veel ehituslepingut sõlminud, mistõttu ehitusmaksumus on teadmata. «Ma ei usu, et neil oleks raha maksmisega probleeme,» kinnitas Kõllo.

Neste Oil Eesti ASi vanemnõunik Kaido Saveljev märkis, et Nestel on kavas oma tulevikuprojektid siduda Hesburgeri restoraniketiga, mis ei välista, et senine koostööpartner Carrols tulevikus mängust välja jääks. «Carrolsiga teeme me koostööd kindlasti edaspidigi,» selgitas ta. «Meie soov on tuua turule lihtsalt mitmeid partnereid.»

Kalle Kõllo sõnul on Carrolsil tõenäoliselt tekkinud majanduslikke probleeme, mistõttu nad praegu enam laieneda ei kavatse ning Neste vajab uut partnerit.

Toitlustusketi Carrolsi projektijuht Rainer Syvänen iseloomustas Hesburgerit kui firmat, kellel on Soomes Carrolsist kaks korda rohkem toitlustuskohti, millest paljud on aga üksnes kioskid. «Neil on küll rohkem restorane, kuid Carrolsi käive on suurem,» nentis ta.

Smuuli tänaval rajatavas Hesburgeri restoranis on kasulikku pinda planeeritud 323 m² ning hoone alust maad on 360 m². Hesburgeri restoran mahutab 101 istekohta, millele lisandub 37 kohaga terrass.

Hesburgeri toitlustusketti kuulub hetkel 41 restorani, millest kaks asuvad Saksamaal ja ülejäänud Soomes. Soomlastest Salmela perekonnale kuuluva toitlustusketi mullune käive ulatus 180 miljoni Soome margani.

Sellel aastal plaanib Hesburger rajada üksteist uut restorani.

Hetkel kuum