5. mai 1996 kell 22:00

Astrodata võltsib Microlinki toodangut

Janek Oblikas rääkis, et Astrodata töötajad ostsid Microlinkist notebook-tüüpi arvuti, asendasid sellel olnud Microlinki tootjamärgi Astrodata omaga ja müüsid selle edasi.

Tegemist on pretsedenditu juhtumiga, midagi sellist pole varem olnud,» märkis Oblikas ebameeldiva kogemuse kohta.

Oblikase sõnutsi tuli Astrodata ebaeetiline käitumine välja, kui Microlinki poole pöördus arvuti omavolilise ümberehitamise käigus ilmnenud tehniliste probleemidega Tallinna tehnikaülikooli professor Leo Võhandu.

Võhandu valduses olev arvuti oli saadud tehnikaülikooli otstarbeks korraldatud riistvara riigihankekonkursi kaudu, mille oli võitnud Astrodata.

Erinevalt Microlinkist ei ole aga Võhandul Astrodata suhtes mingeid pretensioone: «Ma olen täiesti teadlik, et tegemist on Microlinki arvutiga, ning Astrodata ei ole seda ka kunagi varjanud,» märkis Võhandu. Tema sõnul hangiti Microlinki arvuti talle sellepärast, et hankekonkursi võitnud Astrodatal endal ei olnud oma toodangus sellist tüüpi arvutit, nagu temal oma töös vaja läks.

Firma Astrodata Tallinna osakonna juhi Taivo Remmelgase põhjendus Astrodata teguviisi kohta ühtis Võhandu omaga.

Samas ütles Remmelgas, et tegemist oli nendepoolse veaga, mille taolist ei juhtu enam kunagi ega ole aset leidnud ka varem.

Hetkel kuum