6. mai 1996 kell 22:00

Ääsmäe ärikeskus müüki

Võlausaldajad saavad ärikeskuse vastu nõudeid esitada veel kuni 11. maini. Tänase seisuga on kaheksa miljoni krooniga suurimaks võlausaldajaks Ühispank, kelle laenuleping on kaetud kommertspandiga.

Lepingu järgi on pandiks kogu korralikult seadmestatud ärikeskuse hoone, kus on ühtekokku 7000 ruutmeetrit pinda, millest 6000 ruutmeetrit on kasutatav jahutatud laopinnana ja 500 ruutmeetrit on tarvitusel sügavkülmikuna.

Teisena tuleb rahuldamisele maksuameti ligi kahe miljoni kroonine nõue ning seejärel ülejäänud võlausaldajate nõuded, kaasa arvatud Põhja-Eesti Panga poolemiljoniline nõue, mille katteks tehtud pandileping pole aga Trossi väitel korrektselt vormistatud.

Kokku on võlgu 12 miljoni ringis. Urmas Trossi sõnul on praegu välja renditud umbes kolmandik laopinnast, rentnikud on aktsiaseltsid Valio Eesti, McDonald's, Kaupmees, Jungent ja East OY.

Renditasudega on kaetud ärikeskuse haldamiskulud.

Ääsmäe ärikeskuses on tööl veel 22 töötajat eesotsas juhatuse esimehe Andres Kasemaaga, kelle algatusel pankrot välja kuulutatigi.

Pankrotihaldur Urmas Tross avaldas arvamust, et ärikeskuse ehituslik maksumus on 13--15 miljonit krooni.

Müügihinnaks kujuneb ilmselt märksa väiksem summa, halduri meelest kuni kaheksa miljonit krooni. Juhul kui see nii läheb, suudetakse täies ulatuses rahuldada üksnes Ühispanga nõue.

Esialgu otsustati ärikeskuse tegevust jätkata, kuid samas on alustatud juba müügiprotsessi. Võlanõuete kaitsmise koosolek on kavandatud 11. juunile.

Ääsmäe ärikeskuse eelmine pankrotihaldur oli Arvo Rodi, kes vahetati aga pankade survel Urmas Trossi vastu välja.

Hetkel kuum