7. mai 1996 kell 22:00

Hansapanga konsolideeritud puhaskasum 53 miljonit

Mõis ütles, et tema jaoks on Hansapanga tütarettevõtete osatähtsus kasumi kujunemisel meeldivalt suur. Hansapank ei prognoosinud tütarettevõtetele nii suurt kasumit.

«See oli ootamatu reserv, me ei mõelnudki nii, et ka sealt võiks midagi tulla,» lausus Jüri Mõis. «Investeeringud on olnud väga head, eriti kui ka Hoiupank hakkab tootma.» Hansapank on Hoiupanga suuraktsionär 21 protsendi suuruse osalusega.

Jüri Mõis rääkis, et aasta alguse kasumit mõjutas ka see, et mitu Hansapanga uut projekti, nt Hansapanga Kindlustuse AS, on läinud käima ja elatavad ennast juba ise.

Läti panga DLB tõenäoline ost on suurendanud sa-muti kulusid, kuid pärast ostulepingu sõlmimist mais hakkab see ennast samuti ise finantseerima. «Perspektiiv tütarettevõtete osatähtsuse edasiseks suurenemiseks on olemas,» kinnitas Mõis.

Hansapank peaks Jüri Mõisa sõnade kohaselt jääma grupi peaettevõtteks vähemalt sajandi lõpuni.

«Samas ei ole ma illusionist, et Hansapangal õnnestuks vältida aega, mil pank on kahjumis,» lausus Mõis. «Kui vaadata Skandinaavia-naabritele, siis kindlasti tuleb aeg, mil ka Hansapank hakkab kahjumit tootma.»

Hansapanga grupi omakapitali tootlus oli I kvartalis 49,8%, grupi kogutulu oli 134,7 mln krooni. Konsolideeritud bilansimaht oli märtsi lõpus 3,84 mld krooni.

Hetkel kuum