9. mai 1996 kell 22:00

Järgmise nädala algul toob Vanemuine pealinlastele külakostiks oma nägemuse Cervantese surematu kangelase Don Quijote'i seiklustest.

Mitch Leigh' muusikal esietendus 1965. aastal New Yorgis, jõudes kohe ka Broadwayle. Eestis etendus see esmakordselt Estonias 1971, peaosades Georg Ots ja Voldemar Kuslap. Nüüd mängivad nimikangelast erinevates koosseisudes Taisto Noor ja Aivar Tommingas. Muusikali lavastas ja kujundas Mare Tommingas. Tema on loonud ka koreograafia. Muusikaline juht ja dirigent on Peeter Saul.

Möödunud aastal sai «Mees La Manchast» Eesti teatriliidu preemia ühe parema muusikalavastuse eest.

Leonhard Lapini kunstiteosed pole kunagi külmaks jätnud ka neid, kes tunnevad end kunstist õige kaugel olevat.

Seekordne ekspositsioon koosneb ümbertöötatud kit?idest, millele on lisatud ootamatuid detaile. Kunstikriitikud on üksmeelel -- Lapin oskab olla alati kaasaegne.

Imekauni muusikaga «Giselle» on legend vilidest, mõrsjatest, kes on surnud enne pulmi. Keskööl tõuse-vad vilid hauast ja tantsivad, otsekui püüdes jätkata tütarlapsepõlve mänge, mille surm on katkestanud. Vilid kohtavad enneolematut jõudu, kõikehõlmavat armastust, mis on surmast tu-gevam.

See 155 aastat laval püsinud ballett on paljude baleriinide unistus. Laupäeval tantsib peaosalist Kaie Kõrb, printsi osas on Viesturs Jansons.

Hetkel kuum