9. mai 1996 kell 22:00

Balance'i jõusaali riistapuud haigutavad

Märtsis Mustamäel avatud Balance Sport hiilgab eeskujuliku riietusruumi ja laia teenustevalikuga. Kaheksakümnendatel aastatel Norma tehase pommivarjendina ehitatud maa-alune eriobjekt teenindab täna pallimängijaid, jõusaali- ning aeroobikahuvilisi. Mängumuru asemel kerkis kaitserajatise kohale toona spordihoone.

Koha valik on külastajate meelitamiseks soodne: ühelt poolt Mustamäe elurajoon, teisalt veerandtunnise autosõidu kaugusel asuv kesklinn. Miinuseks on, et vahetus naabruses asub juba aastaid täpselt sama pakkuv Flora spordihoone.

Balance Spordi omanikud eeldavad Norma tuntust pealinna elanike seas, sest ühtki teed juhatavat suunaviita Mustamäe teele seni paigaldatud pole. Veel üks pisiasi, Balance Spordi asumisele Norma hoones ei viita väliselt mingi märk. Esimese sellekohase kirjake võib leida pärast sisenemist ettevõtte välisuksest spordihoone tiiba suunduva sissekäigu klaasi peal.

Auto parkimise muresid klubi külastajal tekkida ei tohiks. Üle tee on suurem parkla kõigile soovijatele, päris trepi ette ei pruugi töö ajal mahtuda. Alalist valvet küll pole, kuid juhataja kinnitusel ulatub Norma valvurite kaamerasilm ka autoparklale.

Klubisse sisenedes satutakse baari, mille tagumisse nurka üles seatud televiisori seltsis võib treeningukaaslasi oodata. Kohvitass maksab 4 kr, pooleliitrises plastikpudelis karastusjoogid aga 8 kr. Kohvitassid on, nagu nüüd moes, firma sümboolikaga. Müüakse ka Saku pudeli- ja Soome purgiõlut.

Spordiklubi pideval külastamisel soovitaks astuda klubi liikmeks, mis maksab aastas 100 kr, ent annab 50 kr kokkuhoidu kuukaardi või spordisaali ühelt kasutamiskorralt. Klubi liikmeks astumisel tuleb täita ankeet. Lõpliku otsuse teeb klubi juhatus. «On juhuseid, mil oleme soovijaile ära öelnud,» mainib Toivo Nahkor ühetähenduslikult. «Kui inimene ikka eesti keeles elementaarsetele küsimustele vastata ei oska, ei saa teda vastu võtta,» täpsustab ta.

Iga külastaja saab isikliku kapivõtme. Riietusruum köidab avaruse ja hea ventilatsiooniga. Põrandaplaadid on nii heledad, et lausa kahju tänavajalatsiga seal talluda. Kapiread jagavad suure ruumi soppideks, nii et kümme inimest eri nurkadesse täiesti ära võivad kaduda. Vahekäigus ripuvad kapiseintel väljakutsuvalt kogukad pudeliavajad. «See idee tuli töö käigus,» pöörab Nahkor tähelepanu istmeservadelt hõõrdunud värvile. Meenus lapsepõlv, mil limonaadipudelit avati salaja ka riietus-ruumi pingiservaga.

Enim hõivatud on pallimängusaal, kus võib mängida nii tennist kui korv- ja võrkpalli. Pärast remonti on endisest Norma spordisaalist kadunud puuistmed, mida asendavad pehmemad ja mugavamad toolid. Samaks on jäänud vaid väljaku põrand, mis ootab juhataja sõnul suvist remonti. Tund aega pallipatsutamist maksab tööpäeva ennelõunal 250 ja õhtupoole ning nädalavahetusel 350 kr.

Korrus kõrgemal asuva atleetvõimlemise saali seina ääres seisavad reas jõumasinad. Tundub, et need on varem ka mõne teise jõusaali klientide muskleid kasvatanud. Akna all on ka uuemat kraami, nn jalgratas ja jooksev rada, kus saab ka pulssi mõõta. Üllatab aga, et reede õhtupoolikul on saalis vaid üks noormees.

Praegu on klubil liikmeid üle saja, neist pooled kasutavad aeroobika- ja ülejäänud jõusaali. Kuukaart maksab päeval 450 ja õhtul 550 kr. Ühekordne pääse kergendab tööajal rahakotti 55, õhtul ja nädalavahetusel 70 kr võrra.

Pärast rahmeldamist on rõõm tõdeda, et saun on tõesti kuum, du?ipihustid toruotstes paigal ja riietusruumis lisaks peeglile ning föönile ka kaal. «Siin näitab kaal vähem kui kodus,» hõikab üks külastaja rahulolevalt.

- asukoht 7 p

- tähistus 1 p

- parkimisvõimalused 7 p

- turvalisus 8 p

- garderoob 9 p

- ventilatsioon 9 p

- kohvik 6 p

- personal 7 p

- valgustus 7 p

- õhkkond 6 p

- einestamise võimalus 5 p

- hinna ja kvaliteedi suhe 7 p

Hetkel kuum