9. mai 1996 kell 22:00

Bico Elukindlustus alustab mai teisel poolel

«Meil oli kasulikum kuu aega jokutada kui pooliku produktiga välja tulla,» põhjendas Männik seda, miks märtsis tegevuslitsentsi saanud Bico Elukindlustus alustab poliiside müüki alles mais.

«Tooted on valmis, tegelesime nende lihvimisega,» lisas Männik. Bico Elukindlustus tuleb välja kahe tootega, kapitalikogumise kindlustuse ja riskielukindlustusega.

Kapitalikogumise kindlustuse põhimõte on selles, et inimene maksab igal aastal osa kindlustussummast ning saab hiljem kogunenud summa koos teenitud tuluga tagasi.

Näiteks 30aastane mees, kes sõlmib kindlustuslepingu 25 aasta peale ja kelle kindlustussumma on 100 000 krooni, maksab aastas 3325 krooni.

Seega maksab klient kindlustusseltsile preemiatena 83 125 krooni, kuid lisaks 100 000 kroonile, mida kindlustusselts garanteerib, saab kindlustusvõtja fondi põhimõttel kindlustussummaga koos tagasi osa teenitud intressidest. Lõplik kogunenud summa võib kujuneda ka 200 000 krooni suuruseks.

Riskielukindlustus on Georg Männiku sõnutsi perekonna kindlustus. «Näiteks pereisa surma korral makstakse pärijatele üsna suur summa raha edasiseks toimetulekuks,» selgitas Männik.

Kui ennast kindlustab kümneaastaseks perioodiks poole miljoni krooni peale kolmekümneaastane mees, on kindlustussumma aastas 1800 krooni. «Kui midagi juhtub, saab perekond pool miljonit krooni, kui mitte, jääb raha seltsile,» lausus Männik.

Küsimuse peale, kas sellise kindlustuslepingu olemasolu korral ei või näiteks üks tülitsevatest pereliikmetest raha saamise eesmärgil teist mõrvata, vastas Männik: «See on tõepoolest nii, et head kindlustuslepingud on sageli mingisuguse kriminaalse mängu aluseks.»

Männik märkis, et kindlustusseltsidel on tavaliselt siiski oma detektiivid, kes kõiki juhtumeid uurivad. Ka selliste juhtumite vältimiseks, kus kindlustusvõtja petab kindlustusseltsi oma tervisliku seisundi kirjeldusega, uuritakse kindlustusjuhtumit enne summa väljamaksmist väga hoolikalt, kinnitas Männik.

Hetkel kuum