9. mai 1996 kell 22:00

Kärdlas tasuks tutvuda soliidse Priiankruga

Kärdla

- ärilõuna restoran Priiankru

- argilõuna hotelli Padu restoran

- spordiklubi Kärdla mängude maja

- kogu pere lõõgastus restoran Priiankru

- ööklubi Kärdla kultuurikeskus

- külaliste majutus hotell Padu

- kultuuriasutus Kärdla kultuurikeskus

Allikas: kümme Äripäeva lugejat Kärdlast

Kärdla ettevõtete juhid tunnistavad, et hiidlased on passiivsed, täpsemalt kodused inimesed, kes ei tunne vajadust avalikus kohas meele lahutamise või kohvikus söömise järele. Sellele vaatamata teatakse linnas leiduvaid soliidseid ja argiseid söögi- ja majutuspaiku.

Ärilõuna kohtadest edestas kesklinnas asuv kaasaegne Priiankru äärelinna Padu hotelli restorani vaid ühe punktiga. Padu restoran on tänapäevane ja suhteliselt odav. Eesti Kütuse Hiiumaa müügipunkti juhatajale Tiit Mägile meenutab täispuidust sisustusega restoran jahilossi, kus pakutakse koduseid toite. Priiankru eeliseks on kõrgete seljatugedega ist-med, mis võimaldavad seltskonnast eralduda. Teisi kohti ärilõunaks ei soovitatud.

Argilõuna puhul võitis ühe punktiga Padu restoran. Teiseks jäi taskukohaste hindadega ASi Sõnajalg söökla. Soovitati ka Liilia, Viktoria, Lilleäri ja kultuurikeskuse kohvikut, Kaluri sööklat. Keskväljakul asub uus Õlletare, kus vastanute sõnul küll sooja toitu ei pakuta. Kärdla notaribüroo notar Maira Kattel ja Hiiumaa kaubamaja juhataja Riina Pere soovitasid läbi astuda odavast Briisi kohvikust, kus on kiire teenindus ja suurepärane kokk. Kuigi toiduvalik pole suur, on seal iga päev erinev menüü. Tänu suunaviitadele leiab kohviku kergesti üles. Kohvitoas tuleb piirduda saiakeste ja kohviga. Tiit Mägi sõnul on teenindus igal pool eht-hiidlaslik, millest saab aru üksnes ise kohal viibides.

Vaba aja veetmise kohti on Kärdlas kaks: soliidne Kristuse ikka jõudnu läheb Priiankru restorani lindimuusika järgi tantsima, keskkooliealised ja nooremeelsed suviti avatud Monopoli. Viimane on laudast ümberehitatud muldpõrandaga mereäärne koht, kuhu sobivat dressid või kulunud teksased. Noortele toimub diskosid ka kultuurikeskuses.

Pereüritustest tunneb nii mõnigi hiidlane puudust, lootes, et suvi toob muutusi. Kultuurikeskust osati selle valdkonnaga seostada enim. Eesti Kindlustuse Hiiumaa esinduse direktrissi Liidia Niguli sõnul korraldatakse lastele pühapäeva hommikuti raamatukogus muinasjututuba. Tegutseb ka pereklubi.

Spordikeskuseks on kujunenud Kärdla mängude maja, mille võimlas saab palli mängida ja aeroobikaga te-gelda, jõusaalis aga muskleid kasvatada. Sooja ilma saabudes alustavad hooaega ka linna kaks tenniseväljakut. Palli saab mängida ka Kärdla spordikooli võimlas. Ujulat kahjuks Hiiumaal pole. Sõnajala puhkemaja direktori Aavo Lokotari arvates leiab spordihuviline endale piisavalt tegevust.

Majutusvõimaluste osas vastati taas sarnaselt. Kõigi mugavustega Padu hotell sobib soliidsetele külalistele. Kompleksset teenindust pakub ka Liilia hotell. Mugavatest ööbimispaikadest pakuti ka äärelinnas asuvaid Sõnajala ja Peko puhkemaju. Mõlemas on saun, Pekos ka väike bassein.

Kärdla kultuurielu näituste, teatrietenduste ja kontsertidega on koondunud kultuurikeskusse. Aavo Lokotari sõnul jõuab palju kõrgel tasemel klassikalise muusika kollektiive Kärdlasse kohaliku kiriku vahendusel. Notar Maira Katteli arvates võiks kultuuriürituste reklaami organiseerida teisiti: teha vähem pikaajalist eelreklaami ning tutvustada sündmust paar päeva enne selle toimumist.

Hetkel kuum