13. mai 1996 kell 22:00

Pähklemäe on valmis Estonian Airi juhte süüdistama

Pähklemäe sõnul on tema uurimistöö omapoolse osa valmis saanud ja nüüd seisab kogu süüdistuse esitamine veel vaid revideerimisotsuste taga.

Põhimõtteliselt saab Pähklemäe sõnul süüdistuse juba praegu kellelegi konkreetselt esitada, kuid täpsustamisel on summa, mille põhjal seda teha saab.

Kommenteerides vahepeal ajakirjanduses esitatud süüdistusi, väitis Pähklemäe, et Estonian Airi peadirektor Toomas Peterson tellis ajakirjandusega suhtlemiseks uuringu ühelt reklaamifirmalt. Tema sõnul sisaldas uuring ka aruannet, mis kajastas eri meediaväljaannete suhtumist Estonian Airi kriminaalasja.

«Neid meediakanaleid, kellel oli vähemalt neutraalne suhtumine kriminaalasja, kasutaski Peterson ligi kuu aega tagasi majanduspolitsei halvustamiseks,» teatas Pähklemäe.

Kommenteerides Estonian Airis toimuvat, ütles Pähklemäe, et kahjuks ei tea Eesti maksumaksja, mis on Estonian Airis viimastel aastatel toimunud. «Kui nad seda teaks, tekiks neil ilmselt isu riiki vahetada,» lisas Pähklemäe.

Majanduspolitsei vaneminspektori sõnul on Estonian Airi juhtkond teinud palju n-ö musti tehinguid, kasutades selleks maksumaksja raha.

Pähklemäe sõnul on kummaline ka sooduspiletite kasutamine. Tema väitel võib neid küll rahvusvahelise lennundusorganisatsiooni IATA reeglistiku järgi välja anda, kuid kuskil pole öeldud, et neid tuleb välja anda. Eriti küsitavaks muutuvad sooduspiletid sellise lennufirma puhul, mis töötab kahjumiga ning küsib riigilt pidevalt laenu, ütles Pähklemäe.

Hetkel kuum