15. mai 1996 kell 22:00

Tiiger liigutab

Markantne ja konservatiivne koolijuht Lauri Leesi ajas mõni aeg tagasi pesumasina ja arvuti võrdlemisega harja punaseks nii mõnelgi arvutimüüjal ning häkkeril. Ometi on Leesi ja temaga ühel meelel olevate kolleegide kiuste Eesti USA suursaadiku Toomas Hendrik Ilvese poolt kodustatud tiiger hakanud ennast ringutama.

Haridusministeeriumi peainformaatiku Ene Lindemanni sõnul on koolid tänavu soovinud soetada arvuteid kümme korda rohkem, kui neid on võimalik ministeeriumil muretseda. Kui eelmisel aastal kirjutasid koolid 190 taotlusprojekti arvutitehnika saamiseks, siis nüüd on esitatud sada projekti rohkem. Kõiki soovijaid rahuldada pole aga ministeeriumil rahanappuse tõttu võimalik.

Vaevalise selgitustöö tulemusena on koolid jõudnud selgusele arvutite vajalikkuses. Noore inimese võimalused leida pärast kooli lõpetamist meelepärast tööd avarduvad tänu arvuti kasutamise oskusele kümneid kordi, kuna praegu on juba väga raske ette kujutada edukaid ettevõtteid, kus üritatakse ikka veel arvutiteta hakkama saada.

Arvutite vajalikkusest võib lõpmatuseni vaielda, kuid kas õpetajad on nõus oma südametunnistusele võtma asjaolu, et just nende õpilased on võrreldes teistega informaatika vallas paarikümne aasta võrra maas?

Eesti arvutifirmad võivad salamisi hakata paremateks päevadeks ?ampanjat varuma, sest vaatamata pidevalt korduvatele agadele ja miksidele liigub president Lennart Meri poolt väljakuulutatud kogu maa arvutiseerimise plaan siiski vähehaaval edasi.

Järjest kasvav nõudlus ajakohase hariduse ja arvutite järele lubab loota, et ka pärast aastatuhande vahetust on Eestis võimalik haritud inimestega korralikku äri ajada.

Hetkel kuum