16. mai 1996 kell 22:00

Jõgevalased pole rahul teeninduskultuuriga

Jõgeva ettevõtete juhid jagu-nevad kaheks. Ühed on rahul hetkeolukorraga, lootes, et ka linna külaline ei pea pettuma. Teised on kaotanud lootuse, et kunagi muutub üldine teeninduskultuur paremaks, et ehitatakse korralik hotell ja ujula.

Ärilõunaks sobis võrdselt Kastani baariga ka Löwen- bräu restoran. Kastan on intiimsem, meeldiva kujundusega, külastajaid on alati vähe. Löwenbräus on hea köök, lauad asuvad ASi Seitung reklaamijuhi Mihkel Vanari sõnul üksteisest meeldivalt kaugel, puitinterjöör matab heli. Veel pakuti omapärase sisekujundusega Rogi restorani.

Argilõunal käiakse peatänaval Kesklinna restoranis, mille ainsaks puuduseks nimetati köögist pealetükkivalt saali kanduvaid lõhnu. Seesami toidud on suurepärased, valik mitmekesine ja hinnad soodsad. Jõgeva apteegi juhataja Maano Tihane soovitab kiirtoidukohti.

Sportimine on koondunud moodsasse ja odavasse Virtusesse, kus on nii jõu-, aeroobika- kui pallimängusaal ning saun. Ujumas käiakse Kuremaal. Tennisemänguvõimalusi vastanuile ei meenu.

Tantsukohti pole just palju. Soliidseim on suure tantsuplatsiga Löwenbräu, kus on vahel ka elav muusika. Vanematele sobib ka vastavatud restoran Kosmos. Noored armastavad Carmeni (päeval hea söögikoht) baari diskosid.

Pereüritustest meenub vastanutele enam kultuurialaseid, aga ka sportlikke. Näiteks pargijooksud. Korraldajatena on ärksamad noorte kommertskoda ja kultuurimaja.

Enamiku vastajate sõnul pole soliidseid külalisi võimalik Jõgeval majutada. Virtuse spordikompleksis on mõned toad, kuid mugavusi annab tikutulega otsida. ASi E Audit raamatupidaja-konsultandi Maire Teppo sõnul on mitmed asutused leidnud majutusvõimaluse selleks otstarbeks remonditud korterite näol. Mihkel Vanari soovitab Äksi puhkemaju.

Jõgeval on heal järjel rahvatraditsioone hoidvad üritused, mille keskuseks on kultuurimaja. Näitusteks pakuvad oma saale alati pangad. Paremateks kontsertideks tuleb aga sõita Palamusele või Põltsamaale, teatrisse Tartusse või Viljandisse.

Hetkel kuum