19. mai 1996 kell 22:00

Majaki pankrotiprotsess on lõpetatud

Astarta juhatuse esimehe Aleksei Filipjevi sõnul on kalatöötlemistehasesse vaja investeerida vähemalt neli miljonit krooni. Ta loodab raha saada pangalaenu näol või laiendada firma aktsiakapitali. Majaki tervikvara ostmiseks vajalikud 15 miljonit krooni laenas Astarta Filipjevi sõnul Hansapangast.

Perekond Filipjevitele kuuluv AS Astarta tegeleb samuti kalatöötlemisega. Majak on valmistanud Astartale eelmise aasta sügisest saadik konserve tellimustööna 1,2 mln krooni eest kuus.

Majaki tegevdirektori Aado Kesseli sõnul on hea, et Astartale läksid üle töölepingud 536 töötaja kohta, mis kindlustab praegustele töötajatele püsiva töö.

Majaki pankrotihalduri Kauri Rattuse sõnul kinnitab Tallinna linnakohus lähinädalail Majaki vara jaotusettepaneku. Rattus ütles, et kohtus läheb jaotamisele ligi 30 mln krooni. Võlanõudeid on kaitstud 61 mln krooni eest. Pankrotihaldur lisas, et müümata on veel kaks Majaki laeva, mille väärtus on neli miljonit krooni.

Umbes 40% Majaki varast müüdi 1994. a Majaki juhatuse esimehe Vassili Trofimovi erafirmale AS Amanita, kuna Trofimov oli laenanud Majakile oma erafirmast raha. Kauri Rattus märkis, et Majaki vara tagasivõitmise protsess kestis üle aasta ja lõppes märtsis võiduga.

Samas algatati mullu kevadel Majaki eelmise juhatuse avalduse põhjal Vassili Trofimovi suhtes kriminaalasi, kuna teda kahtlustatakse 1,8 mln kr riisumises. Kriminaalasi pole veel kohtusse jõudnud.

Majaki pankrot kuulutati välja 1994. a kevadel firma Interatlantik 1,3 mln kroonise nõude põhjal. Ettevõtte suuremad võlausaldajad on maksuamet ca 40 mln krooni nõudes, Ühispank 6,7 mln, Tööstuspank 6 mln ja AS Naleks miljoni krooniga.

Hetkel kuum