21. mai 1996 kell 22:00

Politseinikud uuendavad oma autoparki

Politseiameti majanduse ja transpordiosakonna juhataja Erik Teder ütles, et muude võrdsete tingimuste korral saab määravaks bussi hind. Ostetavat marki busse peab Eestis saama remontida vähemalt kahes kohas ning hea oleks, kui need kohad asuksid riigi eri piirkondades, loetles ta olulisemaid tingimusi.

Tederi sõnul peab politseiamet tähtsaks ka seda, et vähemalt 70 protsenti bussi varuosadest oleks kättesaadav Eestis 36 tunni jooksul.

Tederi sõnul on käesolevaks aastaks politseile busside ja sõiduautode ostmiseks riigieelarves ette nähtud 10 miljonit krooni. Tema ütlusel kavatsetakse lisaks bussidele osta ka vähemalt 20 sõiduautot, mis on mõeldud operatiivautodeks. Sõiduautode ostmiseks korraldatud konkursile saavad autofirmad oma pakkumisi esitada kuni mai lõpuni.

Kuna politseiautode kulumiks arvestatakse tema väitel 20 protsenti aastas, loodetakse sõidukeid kasutada viis aastat.

Fordi Keskuse müügijuht Toomas Putmaker ütles, et nad pakuvad politseile Ford Transitit, mille seast saab vastavalt vajadusele välja valida sobiva mudeli. Putmakeri sõnul tehakse politseile hinnasoodustus, mis on ligi paarkümmend tuhat krooni.

Peugeot'd turustava ASi Kommest Auto turustusdirektor Alar Volmer ütles politsei seatud tingimusi kommenteerides, et nende jaoks on natuke ootamatu punkt, kus nõutakse, et buss oleks ainult tagarattaveoga.

Tema sõnul saab busse politsei käes paremini katsetada, sest neid kasutatakse politsei tööst tulenevalt karmimates tingimustes.

Mercedes-Benzi Eesti Autokeskuse ASi juhi Arno Sillati sõnul teevad nad nagu Kommest Autogi ilmselt pakkumuse ka sõiduautode osas.

Kuid kuna firmal pole hetkel välja pakkuda väiksemat mudelit, ei loodeta sellel konkursil edule. «Järgmisel aastal tuleb Mercedesel turule Volkswagen Golfi tüüpi mudel,» lisas ta. Tema sõnul esitas tehas ametile pakkumuse Silber Auto ASi kaudu ning see on ligi veerandi võrra soodsam kui tavaliste partiide puhul.

Hetkel kuum